Urządzenie wielofunkcyjne – podstawowe problemy

Urządzenia wielofunkcyjne, to dość ciekawe „gadżety”. W jednej obudowie mieszczą one funkcję kilku urządzeń jednocześnie – drukarki, kopiarki no i oczywiście skanera. Jednak tak duże nagromadzenie elektroniki sprawia, że od czasu do czasu sprzęt ten po prostu zawodzi. Oto lista najczęściej spotykanych usterek, związanych z urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Jedno działa, drugie nie…

Urządzenia wielofunkcyjne mają to do siebie, że… często nie działa w nich jedno z urządzeń składowych. Może więc dojść do sytuacji, w której drukarka działa bez zarzutu, ale z kolei skaner nie wydaje jakichkolwiek oznak życia. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Jeśli pominiemy specjalistyczne awarie, może się okazać, że… za wszystko odpowiedzialny jest nieaktualny sterownik. Problem ten bardzo często pojawia się w przypadku komputerów, na których zainstalowano nowy system (np Windows 10). Co warto wtedy zrobić? Oczywiście należy zaktualizować sterownik.

Nieestetyczny wydruk

Jeśli mamy problem z wydrukiem, to możemy być pewni, że chodzi przynajmniej o drukarkę… A tak na poważnie, specyficzne, podłużne linie bądź postrzępiony druk, to bardzo często spotykany problem w drukarkach. Również urządzenia wielofunkcyjne nie są od niego wolne.

Co może oznaczać ten problem? Jeśli nie mamy wątpliwości, co do samego działania drukarki, to rozwiązaniem może okazać się… wymiana tuszy. Często bowiem tusze będące zamiennikami dobrych, oryginalnych tuszy, mogą doprowadzać do powstania takich właśnie problemów.

Skaner nie działa, ale jednak działa…

Jak wiadomo, urządzenie wielofunkcyjne ma wbudowany skaner. A ten – jak wszystkim dobrze wiadomo – bardzo lubi płatać figle. Jeśli samo urządzenie nam nie wykazuje jakichkolwiek błędów a w interfejsie systemu operacyjnego nie widać znajomego okna skanowania, to problem może być tylko jeden…

Jaki? Oczywiście brak tak zwanej Javy, czyli środowiska programistycznego, które jest niezbędne do prawidłowej pracy interfejsu skanera. Może się też okazać, że na ekranie pojawi się komunikat, nakłaniający nas do zainstalowania Javy.

Tekst powstał we współpracy z Bimit-Mita

Dudek@e-oko.com

https://xann.pl/sitemap bayareapowerclub.com https://beesafe.pl/porady/czy-nieoplacona-polisa-oc-jest-wazna/