Szafa w pokoju dziennym i funkcje

Rozsuwana szafa w pokoju dziennym lub taka otwierana metodą tradycyjną to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli zależy nam na funkcjonalnym wnętrzu. Na ogół taki mebel stosowany jest w garderobach, dzięki czemu w jednym miejscu mamy uporządkowane wszystkie ubrania. Jednak miejsce szafy również może znaleźć się gdzie indziej.

Szafa w pokoju dziennym – tak czy nie?

To, czy szafa w pokoju dziennym stanie lub też nie, zależy tylko od naszych gustów i upodobań. Takie rozwiązanie zalecane jest przede wszystkim w miejscach, gdzie zastosowana jest nowoczesna aranżacja wnętrz. Tam, gdzie ceniona jest klasyka, umiłowanie tradycji, szafa może jednak nie znaleźć swojego miejsca. Warto więc dokładnie przemyśleć całą aranżację salonu oraz fakt ustawienia takiej szafy. W tradycyjnych salonach znaleźć się może szafa z pięknymi zdobieniami, ornamentyką ale raczej mniejszych rozmiarów niż w salonach nowoczesnych, gdzie wykonać można szafę nawet na jednej całej ścianie.

Dodatkowe miejsce

Trzeba również przemyśleć fakt funkcjonalności takiej szafy zajmującej nam miejsce w salonie. Szafa w pokoju dziennym pomoże nam przechowywać różnego rodzaju rzeczy za drzwiami. Jednak w niektórych wypadkach jej zastosowanie zbyt mocno może ograniczać naszą przestrzeń wolną przeznaczoną do wypoczynku, do zabawy z dziećmi lub nawet do oglądania TV. Zanim zdecydujemy się na taką szafą dokładnie przemyślmy ilość mebli, jakie chcemy mieć w pokoju dziennym, aby nie robić tam zbyt dużego przeładowania przestrzeni zakłócającej nasz domowy spokój i harmonię. 

Dudek@e-oko.com

https://e-oko.com https://www.gama-sklep.com.pl/a/96-kuchnia-vintage https://www.gama-sklep.com.pl/a/294-modne-kolory-scian-w-salonie