Susz warzywny – do każdej kuchni

Bez warzyw w kuchni ani rusz. Ale nie zawsze świeże warzywa sprawdzają się najlepiej. Czasami zdecydowanie lepszym dodatkiem w trakcie gotowania jest susz warzywny.

Susz warzywny – dodaje smaku potrawom

Wystarczy dodanie garści aromatycznego suszu warzywnego, by potrawy zyskały bogaty smak i aromat. To idealny sposób na doprawienie zup, sosów, mięs oraz pieczonych warzyw. Bez suszu warzywnego wiele osób nie wyobraża sobie gotowania. Na ogół kupujemy gotowy susz warzywny w sklepie, ponieważ jest to wygodny i szybki sposób na uzupełnienie domowej spiżarki. Alternatywą jest zrobienie własnego, domowego suszu warzywnego, co jest, jednak czasochłonne.

Susz warzywny – ze sklepu czy w domowej wersji?

Alternatywą dla kupionego w sklepie suszu jest ten, który możemy samodzielnie przygotować. Nie jest to trudne, a z pewnością własnoręcznie zrobiony susz to zdrowsza wersja. Co więcej można go przygotować z dodatkiem ulubionych składników, które można mieszać. Aby przygotować susz należy obrać i drobno pokroić takie warzywa jak: marchewka, pietruszka, pasternak, pory, cebula, papryka chilli, nać z pietruszki, majeranek, kurkuma, sproszkowany czosnek i sól do smaku. Proporcje mogą być różne. Można skorzystać z przepisu lub zmieniać ilość poszczególnych warzyw – w zależności od upodobań.

Zalety przygotowania suszu warzywnego w domu

Przygotowanie suszu warzywnego w domu nie jest pracochłonne. Potrzeba natomiast czasu, by warzywa odpowiednio wyschły. Następnie susz doprawia się, zgodnie z własnymi preferencjami. W tym zakresie susz przewyższa produkty ze sklepu, które mają gotowy skład i nie możemy go zmienić. Własny miks warzywny to też satysfakcja z przygotowania własnej mieszanki i świadomość, że wprowadza się do kuchni zdrowe produkty.

Susz warzywny – czy jest zdrowy?

Panująca obecnie moda na zdrową żywność powoduje, że wiele osób zastanawia się czy susz z warzyw jest zdrowy?Same warzywa są cennym składnikiem potraw. Nie tylko dodają smaku i aromatu, ale też wzbogacają dania w cenne witaminy i minerały. Aby było i smacznie i zdrowo warto sięgać po susz z dodatkiem ziół, które również posiadają dobroczynne dla zdrowia właściwości. Zwracajmy też uwagę na produkty naturalne, bez dodatków, które negatywnie wpływają na zdrowie.

Dla osób, które gotują na co dzień susz warzywny to obowiązkowy składnik w kuchni, nadający smaku i aromatu potrawom.

Artykuł powstał we współpracy z Suszarniczą Spółką Ogrodnik S.A.

Dudek@e-oko.com

https://rupaulonfox.com https://marriagematterstokids.org https://mundopediu.com