Sukienka z outletu

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się w Polsce sklepy odzieżowe typu outlet. Powstały one stosunkowo niedawno, dlatego nie każdy, widząc napis „outlet”, od razu orientuje się o co tak konkretnie chodzi. Są to miejsca, w których oferowana jest odzież pochodząca z kolekcji z ubiegłych sezonów. Punkty te powstają niczym grzyby po deszczu i są obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego zakupoholika.

Popularne outlety

Trend ten widać głównie w dużych miastach, gdzie powstają nie tylko sklepy z odzieżą outlet, ale także całe centra handlowe, w których można zrobić zakupy tego typu.

Przykładem takiego centrum może być outlet odzieżowy na warszawskiej dzielnicy Ursus czy też w podwarszawskim Piasecznie. Parkingi przy tych sklepach w godzinach otwarcia są pełne po brzegi aut, którymi dotarli ludzie chętni na zakupy.

Pochodzenie towaru

Ubrania w sklepie typu outlet oferowane są w znacznie niższych cenach, dlatego jest to nie lada gratka dla łowców okazji. Wiele osób często przeprowadza zakup zgodnie z wcześniej przemyślaną taktyką.

Często jest tak, że jeśli kobiecie spodoba się piękna, kolorowa wiosenna sukienka z nowej kolekcji, ale fundusze nie pozwalają nabyć jej w obecnie obowiązującej cenie, wystarczy odrobina cierpliwości. Być może jeszcze w tym samym roku sukienka zostanie przeceniona, czasem nawet o połowę oraz wystawiona do sprzedaży z sklepie, w którym oferowana jest odzież outlet. Klientka będzie zadowolona, bo zdobyła ciuszek, o którym marzyła. Marka odzieżowa sprzedała kolejny produkt, może nie w takiej cenie, jaką początkowo zakładali właściciele, ale na pewno wciąż zyskownie.

Atrakcyjne ceny

To właśnie wspomniany zysk jest w tej całej kwestii najważniejszy. W natłoku coraz to nowszych i atrakcyjniejszych kolekcji obowiązujących w danym sezonie marne są szanse, aby ktoś zwrócił uwagę na ubrania wiszące na wieszakach, które były modne w poprzednich sezonach. Sklepy proponujące odzież outlet są więc zbawieniem zarówno dla klienta, której przykładem może być wspomniana w poprzednim akapicie kobieta, jak i dla producenta ubrań.

Wiele marek specjalnie otwiera punkty, w których darmo szukać odzieży zgodnej z aktualnymi trendami. Można natomiast nabyć w nich na przykład klasyczne błękitne jeansy, które były nowością danej marki poprzedniej jesieni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

Dudek@e-oko.com