Stylowe oświetlenie tarasu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zadaje sobie pytanie – jak oświetlić swój taras? Wbrew wszelkim pozorom, zaprojektowanie ciekawego oświetlenia tarasu, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wybrać idealne oświetlenie – Barokko, aby móc korzystać z tarasu nie tylko w dzień, ale również po zmroku.

Oświetlenie tarasu na miodowo

Jeżeli chodzi o oświetlenie niewielkiego tarasu, to nie potrzebujemy mocnych lamp, aby zapewnić sobie satysfakcjonujące oświetlenie. Warto wykorzystać promienie, które odbijają się od ścian i sufitów. Jeżeli stworzymy łagodną miodową poświatę, to nie tylko dobrze oświetlimy nasz taras, ale co najważniejsze światło nigdy nie będzie nas oślepiać. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą bardzo dyskretnie oświetlić stosunkowo niewielki obszar przy domu.

O czym należy pamiętać

Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że do montażu na tarasie (na zewnątrz) powinno używać się wyłącznie specjalnie przystosowanych do tego celu lamp. Na balkonach w żadnym wypadku nie można stosować opraw domowych i to nawet wówczas, kiedy będziemy chcieli je zamontować pod bardzo solidnym zadaszeniem. Warto dokładnie przeczytać specyfikację na opakowaniu lamp, aby upewnić się, czy szczelność rzeczywiście jest na odpowiednim poziomie. Jeżeli chodzi o lampy na zewnątrz, to stopień ochrony IP powinien być przynajmniej na poziomie 54.

Jeżeli nasz taras jest połączony z ogrodem schodami, to warto zadbać również i o ich odpowiednie oświetlenie, w przeciwnym wypadku nasze zaciemnione schody mogą okazać się pułapką. Pamiętać należy również i o tym, aby zachować odpowiedni umiar. Taras jest miejscem gdzie przeważnie odpoczywamy, a jak powszechnie wiadomo relaksowi najlepiej sprzyja bardzo delikatne i rozproszone światło.

Oświetlenie – Barokko w kilku punktach

W dzisiejszych czasach bardzo często w przypadku tarasów stosuje się oświetlenie w kilku punktach. Lampy kupione w sklepie http://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html możemy skierować nie tylko na taras, ale również na jego najbliższe otoczenie. Punktowe światło, które wydobywać będzie się z tajemniczego mroku roślin, czy też odbite światło w wodzie stawu prezentować będzie się bardzo okazale. Dzięki punktowemu oświetleniu możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nastrojowe miejsce, w którym nie tylko znakomicie wypoczniemy, ale również miło spędzimy czas ze znajomymi i rodziną. Korzystając z oświetlenia punktowego, należy pamiętać jednak o tym, aby nie przesadzić i nie zrobić z nocy dnia.

Dudek@e-oko.com