Stomatolog to nie tylko borowanie

Ubytki w zębach, którymi jesteśmy straszeni już od dziecka, wiercenie, leczenie kanałowe, wyrywanie i cała plejada zabiegów, od nazw których aż włos się jeży… nic dziwnego, że wizyta u lekarza stomatologa może nie kojarzyć się najlepiej. Tymczasem to tylko jedna strona medalu. Jeśli wybór padnie na stomatologię estetyczną Katowice, można przekonać się, że spotkania z dentystą mogą upływać na przyjemnych, bezbolesnych zabiegach, które sprawią, że uśmiech będzie olśniewał.

Ile znaczy ładny uśmiech..?

Gabinet stomatologii estetycznej to miejsce, w którym pracują ludzie zdający sobie sprawę z tego, że piękny uśmiech to coś więcej niż tylko wygląd. To fakt, że osoby ze zdrowymi i zadbanymi zębami prezentują się młodziej i bardziej atrakcyjnie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Posiadanie ładnego uśmiechu sprawia, że wzrasta poczucie własnej wartości, a to przekłada się na sposób funkcjonowania w społeczeństwie. Pewność siebie pozwala budować lepsze relacje na poziomie osobistym, jak również zawodowym. Stomatologia estetyczna Katowice oferuje proste rozwiązania, aby każdy mógł cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem.

Wybierz metodę dla siebie

Jeśli matka natura nie obdarowała uśmiechem jak z katalogu, nie znaczy to, że nie można takiego mieć. Istnieje kilka sposobów, by przywrócić zębom świetny wygląd. Lekarz stomatolog pomoże zdecydować, jaki będzie najlepszy, ale warto wiedzieć wcześniej jakie są możliwości.

Najbardziej kompleksowym zabiegiem, jaki oferuje stomatologia estetyczna Katowice, jest założenie na zęby licówek. Są to porcelanowe lub ceramiczne nakładki, które mocuje lekarz stomatolog do powierzchni zębów pacjenta. Ten system pozwala uzyskać odcień, kształt i rozmiar licówek współgrający z resztą uzębienia i typem urody zainteresowanej osoby. Procedura ich zakładania jest bezbolesna, a metoda wykonania sprawia, że są wytrzymałe i komfortowe w noszeniu. Za pomocą takich nakładek można nawet korygować drobne wady zgryzu, takie jak np. diastema, czyli szpara między jedynkami.

Osobom, które uśmiechają się ukazując ładne, równe zęby, lecz brak jest nieco blasku bieli, z pomocą przychodzi wybielanie. Gabinet stomatologii estetycznej zaproponuje dwie metody, domową i przeprowadzaną przez stomatologa za pomocą specjalnej lampy. Wybielanie domowe polega na aplikowaniu na zęby na noc nakładek z żelem. Wybielanie w klinice stomatologii estetycznej polega na nałożeniu rozjaśniającego żelu i aktywowaniu jego działania za pomocą specjalnej lampy.

Dudek@e-oko.com