Srebro w cenie złomu. Gdzie można uzyskać atrakcyjną cenę?

Inwestycja w metale szlachetne: złoto, srebro, platynę stanowi dobry pomysł na zabezpieczenie majątku. Dobrej jakości, czysty kruszec zawsze będzie w cenie. Niekiedy notowania na światowych giełdach spadają, jednak są to zwykle niewielkie wahania. Czasem warto jest przeczekać większe spadki, ponieważ wartość szlachetnych kruszców zawsze wraca na wysoki poziom.

Na jakiej podstawie są ustalane ceny złomu srebra?

Osoby, które pragną pozbyć się starych lub zużytych srebrnych przedmiotów, muszą liczyć się z tym, że raczej nie uzyskają za nie ceny, jak za artykuł użytkowy. Raczej należy się nastawić na określenie wartości samego kruszcu, z którego zostały wykonane. Niezależnie od tego, czy jest to biżuteria, monety, czy też np. srebrna zastawa, zostaną one potraktowane, jako złom.

W profesjonalnych skupach metali szlachetnych ceny złomu srebra są określane na podstawie notowań na światowych giełdach. Ponadto ma na nie wpływ wartość złotego. Przed sprzedażą wartościowych kruszców warto zapoznać się wcześniej z tymi danymi. Pozwoli to nam uniknąć konsekwencji, płynących ze spotkania z nieuczciwymi handlowcami.

Srebro cena złomu – kiedy jest najbardziej atrakcyjna?

W przypadku, kiedy ceny giełdowe są wysokie, możemy liczyć na atrakcyjne warunki podczas sprzedaży kruszcu. Jednak są one również zależne od próby srebro cena złomu będzie wyższa im większa będzie zawartość procentowa surowca w stopie. Najlepszą cenę uzyskamy w przypadku srebra o pierwszej próbie 925. Dobry zysk przyniosą również przedmioty drugiej, trzeciej i czwartej próby, odpowiednio: 875, 830 i 800. Czyste srebro próby 999 jest miękkie, w związku z tym, w celu utwardzenia kruszcu, stosuje się domieszki innych metali.

Co jest uznawane za srebrny złom?

Srebro kupowane w cenie złomu obejmuje m.in. biżuterię, monety, sztućce, a także srebrne zastawy i inne przedmioty użytkowe. Niezależnie od stopnia ich zużycia zwykle w skupach metali szlachetnych, lombardach oraz pracowniach jubilerskich zysk właściciela będzie opierał się na próbie i ciężarze stopu, a nie przydatności lub estetyki sprzedawanych przedmiotów. Srebrny złom to również m.in. blaszki, druty, styki, luty, płytki z akumulatorów oraz inne elementy posrebrzane i wytopy. Form złomu jest bardzo wiele ze względu na szerokie zastosowanie stopów srebra.

Dudek@e-oko.com