Sprawa dla detektywa – sprawdzanie pracowników
Detektywi cenieni są nie tylko w sprawach związanych z dociekaniem zdrad małżeńskich czy poszukiwaniem zaginionych osób. Coraz częściej są oni zatrudniani przez pracodawców, którzy chcą mieć pewność, że zatrudnione przez nich osoby stosują się do zasad kodeksu pracy, jak również do wewnętrznych przepisów firmy. W jakich przypadkach zatrudniani są detektywi? W czym mogą pomóc właścicielom firm?
Lojalność pracowników
Osoby zatrudnione są zobowiązane do tego, aby nie ujawniać tajemnic spółki, nie wynosić informacji handlowych czy podatkowych poza obręb firmy. Zazwyczaj pracownicy podpisują również dokumentację lojalnościową, która obarczona jest licznymi karami finansowymi w przypadku wyjawienia konkretnych tajemnic służbowych.
Na czym polega sprawdzanie pracowników?
Praca detektywa w tym przypadku polega przede wszystkim na prześwietleniu korespondencji pracowników i ustalenie, czy jakiekolwiek dokumenty były wysyłane poza adresy biurowe. Detektyw ma również prawo obserwować pracowników po pracy, aby ustalić, czy nie wynoszą oni ważnej dokumentacji z biura.
Podejrzenie co do współwłaściciela firmy
Jak czytamy na stronie http://www.detektyw.com.pl/, podejrzenia co do nieuczciwości padają również względem współwłaścicieli firm. Zazwyczaj wspólnicy maja określone zadania oraz podział obowiązków związanych z prowadzeniem działalności. Zdarza się jednak, że jeden ze wspólników zaczyna grać nie fair, przez co odbija się to nie tylko na finansach marki, ale przede wszystkim na wspólnych kontaktach i może rzutować na przyszłość firmy. Na czym polega praca detektywa w ty przypadku? Przede wszystkim zatrudniający powinien dać dostęp detektywowi do niezbędnej dokumentacji, która może mieć znaczenie względem oszustw finansowych. Kolejnym krokiem może być dyskretna obserwacja wspólnika, również poza godzinami pracy. Detektywi sprawdzają, z kim, gdzie i w jakich godzinach spotykają się wspólnicy.