Skuteczna walka ze zmarszczkami jest możliwa!

Zmarszczki szpecą twarz, dodają nam lat i sprawiają, że skóra wydaje się być zmęczona. Ich powstawanie jest jednak nieuniknione – proces ten uzależniony jest od zmniejszającej się ilości kwasu hialuronowego w naszej skórze. Czy możliwa jest skuteczna walka ze zmarszczkami? Dzisiaj, korzystając z propozycji klinik medycyny estetycznej, możemy zatrzymać proces starzenia się skóry!

 

Powody powstawania zmarszczek

Zanik kwasu hialuronowego to nie jedyny czynnik sprzyjający powstawaniu zmarszczek. Za zły stan naszej skóry odpowiada również nieodpowiednia dieta, zbyt mała ilość płynów wypijanych każdego dnia, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholi, stosowanie źle dobranych kosmetyków. Również warunki środowiskowe, takie jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenie mogą negatywnie odbijać się na naszej skórze!

Do niedawna sądzono, że skuteczną metodą na walkę ze zmarszczkami są kremy. Szybko okazało się, że działają one jedynie powierzchniowo, a ich skuteczność jest niewielka.

 

Zabiegi medycyny estetycznej – co warto o nich wiedzieć?

Skuteczne metody walki ze zmarszczkami przedstawiają kliniki medycyny estetycznej, takie jak karolinakusnierz.pl. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych substancji, takich jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa możliwe jest spłycenie zmarszczek lub całkowite wygładzenie skóry w konkretnych miejscach. Jak to możliwe? Stosowany podczas zabiegów kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki od wewnątrz, przez co stają się one mniej widoczne. Efekty zabiegu widać od razu! Toksyna botulinowa działa poprzez upośledzanie przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Dzięki temu skóra staje się rozluźniona i zrelaksowana.

 

Jakie zabiegi najczęściej wykonywane są w klinikach?

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów wymienia się przede wszystkim wypełnianie zmarszczek marionetkowych i tak zwanych zmarszczek palacza. Wielu klientów klinik prosi również o wygładzenie „lwiej zmarszczki” na czole. Kwas hialuronowy stosowany jest do wypełniania i konturowania ust.

Dudek@e-oko.com