Skok w tandemie – co warto wiedzieć?

Pomimo tego, że skoki spadochronowe są coraz popularniejszą dyscypliną w naszym kraju i coraz więcej osób jest zaangażowanych w organizacje coraz większej liczby imprez związanych właśnie ze skokami spadochronowymi, to wśród naszego społeczeństwa wciąż krąży wiele mitów o skokach. Co powinniśmy wiedzieć o skokach spadochronowych w tandemie?

Wszelkie rozważania na temat skoków spadochronowych w tandemie należy rozpocząć od kwestii związanych z bezpieczeństwem uczestników skoku oraz osób trzecich. Pomimo tego, że co jakiś czas media informują nas o tragicznym finale skoku spadochronowego, to jednak jest to dość bezpieczna dyscyplina sportowa – wszędzie zdarzają się wypadki związane przede wszystkim z błędem samego skaczącego. Jeżeli jednak porównamy ilość tego typu incydentów do ilości odbywających się skoków, to jest to zaledwie niewielki promil.

Jak wygląda skok i przygotowania?

Wbrew pozorom do skoku w tandemie nie trzeba się specjalnie przygotowywać – wszystko zapewnione jest w ramach skoku, zaś samo przygotowanie teoretyczne obejmujące wskazania dotyczące zachowania podczas skoku to zaledwie dziesięć minut. Dlaczego tak krótko? Wszystko wynika ze specyfiki skoku w tandemie, w którym to otworzenie czaszy spadochronu, jak i sprowadzenie pary uczestników – pasażera i instruktora, zależy od instruktora. Rola pasażera ogranicza się przede wszystkim do roli „plecaka”, który uczestniczy w skoku, odczuwa taką samą adrenalinę i emocje związane ze skokiem, ale niczym nie steruje.

Ile kosztują skoki w tandemie?

Skoki w tandemie to wydatek w okolicach kilkuset złotych za jeden skok. Jeżeli planujemy rozpocząć swoją przygodę ze skokami spadochronowymi, to i tak warto wcześniej zdecydować się chociażby na jeden taki skok przed rozpoczęciem kursu właściwego – pomoże to nam się oswoić ze skokami spadochronowymi, spadochronem, prędkością i adrenaliną.

Skoki w tandemie na prezent

Skoki w tandemie z doświadczonymi spadochroniarzami z http://strefasilesia.pl/ są ostatnimi czasy również dość popularnym prezentem urodzinowym, jak i prezentem na specjalne okazje. Za wspomniane powyżej kilkaset złotych możemy sprawić drugiej osobie upominek, którego z pewnością nie zapomni przez kolejne długie lata. Czy warto? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Podsumowując, skoki spadochronowe w tandemie może odbyć obecnie niemal każdy – nie trzeba przechodzić do nich specjalnych testów zdrowotnych, a jedynie wypełnić krótka ankietę. Pamiętajmy jednak, że nie każda dyscyplina sportowa jest dla wszystkich i jeżeli nie czujemy się na siłach bądź mamy problemy związane z naszym układem krążeniowo-oddechowym, nie powinniśmy skakać.

Dudek@e-oko.com

https://www.gama-sklep.com.pl/a/262-witryna-szara https://rochesterbeergals.com/biale-szafki-kuchenne-czy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/ http://webcrx.pl/okna-aluminiowe-warto/