Sandomierz rajem dla kolarzy

W rejonie starych, liczących pięćset lat Gór Pieprzowych można znaleźć łupki kambryjskie. Brzmi tajemniczo, prawda? Jest tutaj jeszcze wiele, ciekawych zjawisk geograficznych i przyrodniczych. To własnie miłośników przyrody przybywa do Sandomierza z roku na rok coraz więcej.

Miłośnicy pięknych krajobrazów

Sandomierz zachwyca bogactwem kultury ludowej. W dodatku, jego urocze położenie nieopodal Wisły i fakt, że jest on jednym z najstarszych historycznie miast polskich przekonuje między innymi do tego, aby sprawdzić noclegi Sandomierz jest, podobnie jak Rzym, miastem położonym na siedmiu wzgórzach.

Odnajdziemy tutaj ślady po kulturze starosłowiańskiej, a także po Cystersach. Miłośnicy przyrody mogą tutaj napawać oczy widokiem rozległych sadów owocowych, a smakosze dobrych trunków, będą mogli rozsmakować swoje podniebienia goszcząc się u tutejszych winiarzy.

Raj dla rowerowych maniaków i miłośników aktywnego wypoczynku

Przez Sandomierz biegnie czerwony szlak turystyczny, a swoje początki mają żółty i zielony szlak rowerowy. Prawdziwe rowerowe Eldorado rozciąga się od rejonu Kotliny Sandomierskiej i obejmuje Wyżynę Sandomierską. Rowerzyści mogą podążać szlakiem Green Velo, który zaprowadzi ich nad rzekę San.

Prawdziwą atrakcją dla grzybiarzy są: Puszcza Sandomierska i Lasy Janowskie. Natomiast kulinarną ucztę fundują lokalne przedsiębiorstwa zajmujące się przetwórstwem darów ziemi sandomierskiej, a największą furorę robią powidła i dżemy robione z prosto zerwanych z drzew sadowników śliw oraz pyszna zupa pomidorowa i pieczone jabłka.

Poznawanie Sandomierza i jego naturalnych bogactw

Atrakcji Sandomierza i okolicznych miejscowości jest tak wiele, że warto zainwestować swój czas i pieniądze, aby skorzystać z oferty, jaką oferują noclegi Sandomierz spodoba się całej rodzinie- ze względu na bogactwo atrakcji, jakie oferuje.

Szlak Cysterski, szlak Architektury drewnianej i świętego Jakuba, przecinające się szlaki rowerowe, piękne ukształtowanie terenu nad Wisłą, liczne dworki, zamki i chałupy- dziedzictwa kultury ludowej, oraz liczne zabytki historyczne, takie jak: skrzydło zamku królewskiego, który został zniszczony w czasie trwania potopu szwedzkiego w drugiej połowie XVII wieku. synagoga na ulicy Basztowej, ufundowana przez Kazimierza Wielkiego Brama Opatowska, zespół starych piwnic z XIV i XV wieku, które biegną od czterech do dwunastu metrów pod ziemią oraz unikalne zabytki kultury cysterskiej- to tylko część z szerokiej gamy atrakcji, jakie ma do zaoferowania turystom Sandomierz.

Dudek@e-oko.com