Samolotem bezpieczniej i taniej

Jeśli często podróżujesz samolotami z pewnością znasz powracający problem – jak dostać się na lotnisko? Samolot to innowatorski środek transportu – przemieszczamy się nim w ekspresowym tempie na drugi koniec świata, jest wygodny i z początku niezwykle emocjonujący. Jednak, w momencie kiedy latamy często, pojawia się znużenie. Samoloty, a precyzując – lotniska, mają jednak pewną wadę. Zawsze są oddalone od centrum miasta, przez co dotarcie do nich może być kłopotliwe. Podróż publicznym środkiem transportu? Tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wiemy doskonale jak działają przewoźnicy na polskim rynku – nie zawsze dojedziemy nimi na czas. Najpewniejszym środkiem jest ten, który zapewnimy sobie sami, czyli samochód.

Wybierając samochód stoimy przed ważnym wyborem – podjechać blisko i zapłacić niebotycznie wysoką cenę za parking przy lotnisku, czy też wybrać miejsce oddalone o kilkaset metrów. Lotniska niestety pobierają opłaty za parking, a przelicznik na minuty jest dość spory – biorąc pod uwagę fakt, jak długo, niekiedy zajmuje odprawa.
Kolejnym ważnym aspektem podróży w przestworzach, są ceny. Te potrafią być maksymalnie zróżnicowane, a żeby było ekonomiczniej, radzimy planować podróż z dużym wyprzedzeniem. Bilety można nabyć z rocznym odstępem od daty wylotu, tak więc ceny zaczynają się już od złotówki. Czy to możliwe? Tak. Linie lotnicze w ten sposób przykuwają uwagę do wybierania ich transportu. Mają jednak tę wadę, że za każdą dodatkową rzecz – bagaż rejestrowany, czy też brak odprawy w formie elektronicznej, pobierają spore opłaty przed podróżą. Decydując się na tanie linie, pamiętajmy o jednym – zabieramy ze sobą niewielką ilość bagażu oraz odprawiamy się przez Internet.
O czym jeszcze trzeba pamiętać? Ubezpieczmy się, na wypadek katastrofy. Zdarza się to rzadko, jednak to dość istotna kwestia. Jeśli masz problem z wysokością na jakiej się znajdujesz, zażyj tabletkę nasenną, a nawet nie poczujesz, kiedy minie lot. Nie zapominajmy też o słuchaniu wskazówek, które zaleca stewardessa – chociaż często są niedoceniane, mają ogromną wiedzę na temat tego, jak bezpiecznie i komfortowo przeżyć podróż.

Aby sprawnie przejść proces odprawy, nie zapomnij zważyć przed odlotem bagażu podręcznego. Najlepiej, jeśli zrobisz to w domu. Zaoszczędzisz sobie kłopotu, gdy okaże się, że Twoja torba jest zbyt ciężka. Kolejnym aspektem są kosmetyki – pamiętaj, że w samolotach przewozimy płyny w butelkach do stu mililitrów maksymalnie. O wszystkich tego typu przepisach, dowiesz się, czytając regulamin Twoich linii lotniczych. Nieznacznie się one różnią od siebie, warto jednak wiedzieć, jakie są standardy.
Lotniska w Polsce coraz bardziej chcą przypominać te europejskie. Jako jedyny w naszym kraju, parking w Modlinie nie pobiera opłat za skorzystanie z tej opcji przed podróżą. Warto więc przemyśleć opcję wylotu z tego miejsca, jeśli już teraz wiesz, że na lotnisko odwiezie Cię ktoś samochodem. To lotnisko jest też komfortowe – szybciej znajdziesz punkty odprawy, a poczekalnie są lepiej wyposażone. Bez problemu skorzystasz z elektronicznych urządzeń oraz aktywnie spędzisz czas, słuchając muzyki.
Wiedza na temat latania w Polsce wciąż jest niewielka. Boimy się wzbić w przestworza, przed katastrofą, a zapominamy o statystykach. Samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Według rankingów, aż piętnaście razy częściej zdarzają się wypadki na drogach, niż jakiekolwiek usterki w samolotach.

W pobliżu Lotniska w Modlinie zaparkujesz na parkingmodlin.com

Dudek@e-oko.com