Samodzielnie wykonane zaproszenia

Jedną z pierwszych rzeczy, jaką robimy, kiedy organizujemy jakąkolwiek imprezę jest ułożenie listy gości. Następnie musimy do nich oczywiście wysłać zaproszenia. Możemy zamówić je w firmie specjalizującej się w wykonywaniu takich zamówień lub zrobić je samodzielnie. W jaki sposób zabrać się za tę drugą opcję?

Projekt

Ładne, eleganckie zaproszenie musi mieć przede wszystkim dobry projekt. Najlepiej, jeśli wykonamy go w programie graficznym. Powinien być on atrakcyjny wizualnie, a także zawierać wszystkie najważniejsze informacje. Kto zaprasza, kogo, jakie jest miejsce i czas wydarzenia – jest to absolutne minimum, jeśli chodzi o wiadomości zamieszczone na zaproszeniu. Mile widziane jest również powiedzenie gościom, jakie stroje obowiązują czy jaki będzie plan imprezy.
Jeśli chodzi o projekt od strony wizualnej, dobrze jeśli współgra on z charakterem uroczystości – inaczej będzie wyglądało zaproszenie na elegancki bankiet z okazji trzydziestej rocznicy ślubu, a inaczej na szaloną osiemnastkową imprezę.

Hot stamping

Gotowy projekt zaproszeń musimy wydrukować – najlepiej zrobić to w dobrej, poleconej drukarni takiej jak http://www.elanopack.pl/. Warto zamówić je na ładnym, porządnym papierze, a także uszlachetnić druk. Do tego ostatniego służy na przykład metoda nazywana hot stamping. Polega ona na upiększaniu pewnych elementów drukowanych – możemy podkreślić w ten sposób na przykład ważne informacje na zaproszeniu. Więcej na temat hot stampingu na pewno dowiemy się w dobrej drukarni, od osób, które zajmują się tym na co dzień.

Pomysł

Ważne, aby nasze zaproszenia były również po prostu pomysłowe. Kiedy goście widzą kartkę podobną do dziesiątek innych, które dostali wcześniej nie zachęca ich to zbytnio do zapoznania się z treścią. Warto więc postawić na jakiś oryginalny element, na przykład zdjęcie solenizanta, jeżeli zapraszamy na urodziny.

Wręczenie zaproszenia

Oprócz przygotowania odpowiednich zaproszeń, niezwykle ważne jest również ich wręczenie. Nieelegancko jest zapraszać kogoś na uroczystość w biegu czy podczas przypadkowego spotkania na mieście. Aby zrobić to w godny sposób najlepiej, jeśli odwiedzimy kogoś osobiście i wręczymy zaproszenie, zapraszając przy tym również ustnie.
Co natomiast jeśli ktoś przyjeżdża do nas z zaproszeniem na uroczystość? Wówczas dziękujemy za zaproszenie i częstujemy gościa na przykład kawą. Pamiętajmy też, że zaproszenie zarówno wręczamy jak i odbieramy w pozycji stojącej. Jeśli ktoś zaprasza nas na ślub powinniśmy również już pogratulować przyszłej młodej parze.

Dudek@e-oko.com

https://studiopieknanr5.pl/15-ras-koni-ktore-powinienes-znac/ https://nuiworld.net/pozycjonowanie-a-zawartosc-witryny-www/ http://zen-satori.org/funkcjonalne-spodnie-na-konia-komfortowe-bryczesy/