Rynek słodyczy w Polsce od a do z

Rynek słodyczy i przekąsek w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego też warto dokładnie mu się przyjrzeć. Jako konsumenci mamy do wyboru naprawdę bardzo wiele słodyczy, dlatego też warto dowiedzieć się, które produkty w rzeczywistości są warte uwagi.

Polski rynek słodyczy

Producenci słodyczy cały czas kuszą nowościami i proponują nowy styl życia, w którym to bez słodyczy nie da się obejść. Czekoladki są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą poprawić nastrój, z kolei baton jest idealnym wyborem dla osób, które potrzebują potężnej dawki energii. Chipsy i paluszki przeznaczone są dla zagorzałych miłośników seriali i meczów piłkarskich. Każdy rzetelny producent słodyczy wie, jak przyciągnąć do siebie nowego klienta, dlatego też na półkach sklepowych jest naprawdę szeroki i różnorodny wybór słodyczy dla dzieci i osób dorosłych.

Jakie słodycze cieszą się największym zainteresowaniem?

Do najważniejszych słodyczy należą oczywiście wyroby ciastkarskie i czekoladowe, dlatego też żaden szanujący się producent słodyczy nie może przejść obok nich obojętnie. Warto wspomnieć również i o tym, że wyroby czekoladowe dzieli się na: czekoladę w tabliczkach, bombonierki, praliny i różnego typu batony. Według najnowszych statystyk wynika, że producenci słodyczy najwięcej sprzedają batonów, które stanowią 20% całego rynku. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również wafle impulsowe, które można spotkać w każdym większym sklepie.

Cukierki i lizaki

Bardzo wiele do zaoferowania ma również producent cukierków i lizaków. Wyroby tego typu cenione są przede wszystkim przez dzieci, dlatego też popyt na nie jest ogromny. Produkty tego typu sprzedawane są przede wszystkim w supermarketach i dużych sklepach spożywczych. Producent cukierków ma w swojej ofercie nie tylko twarde cukierki, ale również cukierki nadziewane i rozpuszczalne, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Przez polskich konsumentów cenione są również żelki i gumy rozpuszczalne. Bardzo wielu producentów słodyczy stawia również na cukierki dla osób starszych. Mowa tutaj nie tylko o cukierkach miętowych i odświeżających oddech, ale również o cukierkach o smaku kawy, które biją rekordy sprzedaży i błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Praktycznie co sezon pojawiają się nowe cukierki, które przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży i osób starszych. Warto na bieżąco śledzić trendy, dzięki czemu będzie można skosztować nowych smaków.

Dudek@e-oko.com