Różne sposoby malowania paznokci

Okazuje się, że sposobów malowania paznokci jest bardzo wiele. Wszystko dlatego, że istnieje kilka rodzajów lakierów. Obecnie wciąż stosunkowo popularny jest tradycyjny lakier do paznokci. Tym nie mniej, wypierać zaczyna go lakier winylowy, a dużą popularnością cieszy się również lakier hybrydowy.

Tradycyjny lakier – dlaczego traci popularność?

Wydaje się, że jest co najmniej kilka powodów dla których tradycyjny lakier traci popularność na rzecz lakieru winylowego i hybrydowego. Pierwszym z nich jest prawdopodobnie trwałość lakieru. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że tradycyjny lakier jest zdecydowanie mniej wytrzymały od dwóch pozostałych lakierów, o których wspomniano.

Okazuje się jednak, że kiepska trwałość to nie jedyny powód, dla którego kobiety rezygnują z tradycyjnych lakierów. Ważne jest dla nich bowiem również to, ile wysiłku muszą włożyć w nałożenie lakieru na paznokcie. Jak się okazuje ,w przypadku tradycyjnych lakierów wysiłek ten jest duży. Jeśli decydują się one natomiast na nałożenie lakieru winylowego bądź hybrydowego muszą włożyć w tę czynność zdecydowanie mniej wysiłku.

Cechy lakieru hybrydowego

Lakierem, który coraz częściej jest kupowany przez kobiety jest lakier hybrydowy. Cechuje go duża trwałość. Tym nie mniej, ma on również swoje wady. Przede wszystkim, ażeby lakier mógł wyschnąć trzeba skorzystać z lampy UV. Bez promieni UV lakier hybrydowy po prostu nie jest w stanie zaschnąć. Ponadto, warto mieć na uwadze, że czas schnięcia tego lakieru wcale nie jest szczególnie krótki.

lakier winylowy – wolny od wad hybrydy

Lakierem, który możemy umieścić pod względem właściwości dotyczących trwałości i czasu schnięcia pomiędzy hybrydą a zwykłym lakierem jest niewątpliwie lakier winylowy. Zdecydowanie jego zaletą jest to, że wysycha nieporównywalnie wręcz szybciej od tradycyjnego lakieru. Jest od niego również zdecydowanie trwalszy. Jeśli zaś chodzi o porównanie lakieru winylowego z hybrydowym, to bez wątpienia ten pierwszy ma tę przewagę, że schnie o kilkanaście minut szybciej i nie potrzebuje do tego promieni UV.

Dudek@e-oko.com