Rozbudowana pielęgnacja paznokci w domu? To możliwe

Wypielęgnowane i czyste paznokcie stanowią ozdobę człowieka bez względu na płeć. Odrobina próżności w postaci polakierowanych paznokci jeszcze nikogo nie zgubiła, dlatego warto by kobiety w ten sposób podkreślały swoją naturalną urodę. Tego typu zabiegi kosmetyczne wykonywać można w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym, ale również w czasie wieczornego SPA w domu.

Krok 1- odprężająca kąpiel

Zmęczone całodniową pracą dłonie warto poddać odprężającej kąpieli. Do ciepłej (ale nie gorącej) wody wlejmy kilka kropli lawendowego olejku eterycznego lub niewielką ilość mydła w płynie. Po tego typu seansie nasze dłonie będą miękkie i łatwiej poddają się czekającym je zabiegom kosmetycznym.

Po kąpieli ręce osuszmy bawełnianym ręcznikiem, jednak nie trzyjmy ich o niego. Powstające w ten sposób mikrourazy pogarszają w znaczny sposób krążenie krwi i przyczyniają się do upośledzenia odżywiania skóry.
W przypadku większej ilości wolnego czasu pozwólmy dłoniom na samoistne osuszenie.

Krok 2- nadawanie kształtu

Nasze paznokcie bez względu na to, jak często je obcinamy, płatają nam psikusy i rosną według własnej woli. Podczas tego typu zabiegu pamiętajmy by nie obcinać ich na kwadratowo (na tzw. łopatki), gdyż grozi to możliwym wrastaniem płytki paznokciowej do otaczających tkanek miękkich.

Podczas piłowania używajmy pilników papierowych. Ich metalowe odpowiedniki są przyczyną rozdwajania się paznokci oraz ich mechanicznych uszkodzeń. Bambusowy patyczek idealnie sprawdzi się w czasie odsuwania skórek (nigdy ich nie wycinajmy!).

Krok 3- odżywianie

Po odtłuszczeniu paznokci (np. przy pomocy bezpyłowych płatków kosmetycznych) nadszedł czas na nałożenie odżywki. Najlepiej, by charakteryzowała się ona wielozadaniowością.

Za najlepszy wybór uznać można zakup preparatów odżywiających zawierających proteiny mleka koziego. Ich wpływ na płytkę paznokciową jest udowodniony naukowy, dlatego warto z tego faktu skorzystać. Błyszczące paznokcie gwarantowane.

Krok 4- nałożenie podkładu i lakierowanie

Po wchłonięciu odżywki możemy nałożyć bazę pod lakier do paznokci. Krok ten jest opcjonalny, ponieważ niektóre odżywki idealnie sprawdzą się jako podkład.

Zabiegi kosmetyczne przeznaczone dla paznokci kończymy lakierowaniem. Za najbardziej uniwersalny kolor uznajemy ciemną czerwień, dlatego eleganckie kobiety bez obaw mogą na nią postawić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

Dudek@e-oko.com

zahradne svetla solarne meble ogrodowe sklep solárne svetlá do záhrady