Regenerowane tonery do drukarek – zalety i wady.

Posiadacze drukarek laserowych przy okazji każdej wymiany tonera zastanawiają się zapewne nad tonerami regenerowanymi. O tym, że są tańsze niż nowe, oryginalne tonery – nie trzeba nikogo przekonywać. Czy jednak warte są swojej ceny? Czy coś ryzykujemy, kupując toner regenerowany? Przyglądnijmy się ich wadom i zaletom.

Regenerowany – to znaczy jaki?

Skrótowo rzecz ujmując – tonery do drukarek składają się z dwóch zasadniczych części:
– pojemnika na toner,
– tonera, czyli kolorowego proszku stanowiącego odpowiednik tuszu w drukarkach atramentowych.
Regeneracja polega na tym, że pojemnik na toner jest rozbierany na części, czyszczony i składany z powrotem w całość. Jeśli jego poszczególne części są niezużyte, jest od razu po złożeniu napełniany nowym tonerem i pakowany do pudełeczka z logo firmy, w której był składany.
Jeśli natomiast jakieś części pojemnika były zniszczone lub zużyte – zostają wymienione na nowe i dopiero wtedy napełnione tonerem.

Zalety

Najważniejszą zaletą regenerowanych tuszów do drukarek jest ich niska cena. Niejednokrotnie jest ona niższa nawet o połowę, a to duża pokusa.
Jeśli mamy w domu czy biurze drukarkę z niższego przedziału cenowego, możemy śmiało zaryzykować i kupić toner regenerowany. Jeśli natomiast nasza drukarka to sprzęt wysokiej klasy – niska cena tonera nie powinna skłonić nas do zakupu.
Jest jeszcze jedna zaleta regenerowanych tonerów – ich używanie pozwala na ochronę środowiska naturalnego. Kartridż, wyprodukowany przecież z plastiku, rozkłada się setki lat. Jego ponowne użycie przedłuża jego żywot i czyni go bardziej uzasadnionym.

Wady

Jest kilka powodów, dla których powinniśmy być ostrożni kupując regenerowane tonery do drukarek.
Zdarza się niejednokrotnie, że toner jest napełniany ponownie przez domorosłego specjalistę, który nie ma na ten temat większego pojęcia. Istnieje wówczas niebezpieczeństwo wysypania się proszku z pojemnika i zabrudzenia drukarki, a koszt jej wyczyszczenia i naprawy czasem przewyższa koszt zakupu nowej.
Tak więc podstawową wadą takich tonerów, kupowanych na aukcjach internetowych za podejrzanie niską cenę jest niebezpieczeństwo uszkodzenia drukarki.

Firmy zajmujące się regeneracją

Istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się regeneracją. Dlatego też niektóre sklepy skupują od klientów zużyte tonery do drukarek. Później oddają je do regeneracji.
Firmy takie podają, że odnawiają tonery przy użyciu sprzętu najwyższej klasy, dzięki czemu w przyszłości ulegają one wolniejszemu zużyciu, a sam proszek jest materiałem o wysokim standardzie, co pozwala na zachowanie zadowalającej jakości wydruku.
Regenerowane tonery do drukarek podlegają testom jakości i bezpieczeństwa, a producenci przyznają na nie przeważnie roczną gwarancję.

Wygląda na to, że nie taki straszny diabeł jak go malują. Możemy zdecydować się na kupno regenerowanego tonera do drukarki, pod warunkiem jednak, że został on zregenerowany w profesjonalny sposób, a na opakowaniu widnieją dane firmy. Jeśli natomiast kupujemy wyłącznie tonery nowe – nie zapomnijmy przed dokonaniem zakupu oddać starego tonera do regeneracji. Nie dość, że zyska na tym środowisko naturalne, to w naszej kieszeni zostanie trochę gotówki.

Dudek@e-oko.com

https://web7group.com/wygodny-i-praktyczny-materac-co-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/167-kuchnia-w-stylu-loftowym https://www.gama-sklep.com.pl/a/63-komoda-lazienkowa