Przywrócić skórze młodość – czy to możliwe?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na liczne szkodliwe substancje: źle dobrane kosmetyki, nadmierne zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy. My sami również przyczyniamy się do przyspieszania procesów starzenia: nie pijemy odpowiedniej ilości płynów, nie chronimy skóry przed nadmiernym wysuszeniem, nadużywamy tytoniu i alkoholi. Nie powinno nas więc dziwić, że skóra szybko staje się przesuszona, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Faktem jest również to, że wraz z wiekiem zanika spora ilość włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego w skórze. Składniki te są odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia i elastyczności skóry. Czy możliwe jest odwrócenie tego procesu?

Druga młodość?

Możliwości odmłodzenia skóry daje nam medycyna estetyczna – gabinety zabiegowe znajdziemy przede wszystkim w dużych miastach Polski. Specjaliści od tej dziedziny zapewniają, że obecnie jest to jedna z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod przywracania skórze blasku i pięknego wyglądu.

Wypełnianie zmarszczek – jak to możliwe?

W gabinetach medycyny estetycznej stosowany jest kwas hialuronowy, który bardzo dokładnie wprowadzany jest pod skórę. Zabieg ten ma na celu wypełnienie pustych przestrzeni międzykomórkowych, jak również uzupełnienie tego składnika w organizmie. Najczęściej kwasem tym wypełnia się bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, policzki.

Zabiegi medycyny estetycznej mogą dotyczyć również konturowania konkretnych elementów: ust, całej twarzy. Dzięki zabiegom takim wargi wydają się pełniejsze, a skóra na twarzy odświeżona, napięta, przywracany jest jej naturalny owal i ostre rysy twarzy.

Czy zabiegi są bolesne? Zdecydowanie nie – pacjent przed nimi znieczulany jest przy pomocy specjalistycznego kremu.

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej czytaj na stronie karolinakusnierz.pl.

Tags

Dudek@e-oko.com