Przygotowanie do gry w golfa

Niewątpliwie, golf jest sportem dla wszystkich. Niemniej jednak, wymaga on pewnego przygotowania. Chodzi tutaj między innymi o prawidłowe dobranie kijów golfowych oraz całego pozostałego sprzętu, który na polu golfowym jest niezbędny.

Sport dla wszystkich

Niegdyś, golf był typowo męskim sportem. Damskich kijów golfowych praktycznie nie było, a spotkanie kobiety na polu golfowym graniczyło z cudem. Sytuacja jednak zdecydowanie się zmieniła. Dzisiaj damskie kije golfowe – golfteam sprzedają się bardzo dobrze i są dostępne we wszystkich sklepach branżowych. Panie na polach golfowych pojawiają się niewiele rzadziej niż mężczyźni.

Co przyciąga do golfa?

Niewątpliwie, golf jest dosyć specyficznym sportem. Tym, co mu towarzyszy jest elegancja. Od zawsze był to sport dla ludzi z klasą. Z pewnością to właśnie ten specyficzny klimat towarzyszący grze sprawia, że znajduje ona coraz więcej miłośników wśród mężczyzn oraz kobiet.

Warto również zauważyć, że golf to sport rozwijający ciało. Wydaje się, że rosnąca popularność damskich kijów golfowych wynika również z tego, że coraz więcej kobiet zdaje sobie z tego sprawę. Grając w golfa zrzuca się wiele kalorii i kształtuje się różne partie mięśni.

Jak dobrać odpowiednie kije?

Przede wszystkim, w torbie golfowej powinny znaleźć się kije różnych rodzajów. Ogółem, w torbie mieści się ich 14. Wśród nich powinny być kije o różnorodnych wymiarach i ciężarach. Rzecz w tym, aby możliwe były zarówno bardzo mocne uderzenia piłeczki na dalekie odległości, jak i delikatne trącenia.

Trzeba także pamiętać o tym, że zarówno damskie kije golfowe, jak i męskie powinny być dobierane zawsze pod kątem konkretnego zawodnika. Rzecz w tym, aby zwracać uwagę na wzrost i siłę. Generalnie, najlepiej przed kupnem kija golfowego sprawdzić, czy jest się w stanie bez trudu trzymać go w dłoniach. Nie jest również wskazane, aby trzeba było się specjalnie głęboko pochylać podczas uderzenia, dlatego kije nie mogą być zbyt krótkie. Za długie kije również nie pozwalają na prawidłowe uderzenia, dlatego właśnie powstały w ogóle damskie kije golfowe, gdyż średnia wzrostu wśród mężczyzn jest o wiele wyższa niż u kobiet.

Co jeszcze zabrać na pole golfowe?

Zabranie damskich kijów golfowych przez kobiety i męskich przez panów to oczywiście podstawa, jeśli chodzi o wycieczkę na pole golfowe. Jednakże, są również inne rzeczy, które warto ze sobą mieć. Z pewnością, rozgrywka nie może się odbyć bez zestawu piłeczek. Do nich natomiast potrzebne są znaczniki, aby można je było między sobą rozróżniać. W lecie zaś na pole golfowe trzeba zabrać ze sobą nakrycie głowy i posmarować skórę kremem UV,

Dudek@e-oko.com