Profesjonalne szkolenia dla firm

W ostatnich latach bardzo mocno rozwinęły się wszelkie firmy szkoleniowe. Szczególnie w dużych miastach. Gama oferowanych szkoleń coraz bardziej się powiększa i każdy może znaleźć coś dla siebie. Skupmy się na kursach związanych z finansami.

W jakich dziedzinach potrzebujemy na bieżąco aktualizować wiedzę finansową?


Księgowi, specjaliści ds płac, analitycy finansowi – to osoby, które bardzo często biorą udział w przeróżnych szkoleniach. Cyklicznie są wysyłane przez swoich pracodawców na szkolenia zewnętrzne.
Księgowi jeżdżą na szkolenia cit, VAT, ZUS oraz innych bieżących zagadnień w zależności od potrzeb firmy. Specjaliści ds. płac
szkolą się ze wszystkich zmian w przepisach odnośnie wynagrodzeń pracowników.

Kto najczęściej korzysta z usług zewnętrznych firm szkoleniowych?


Z pewnością najbardziej oczekiwanymi przez firmy szkoleniowe klientami są spółki zajmujące się profesjonalnymi usługami w zakresie prowadzenia księgowości (rozliczenia podatkowe – VAT, ZUS, cit), finansów i płac. Duże firmy rzadko kiedy decydują się na samodzielne prowadzenie pełnej księgowości, bardziej opłacalne jest wynajęcie profesjonalnej firmy. Pomaga zarówno zaoszczędzić pieniądze, jak również daje pewność że finanse są w dobrych rękach i nie grożą im żadne kary.

Jakie szkolenia warto wybrać?


Decydując się na udział w szkoleniu (lub też wysłanie na szkolenie swojego pracownika) warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze i najważniejsze – szkoleniowiec. Powinna być to osoba, która zjadła zęby na danym temacie i jest specjalistą w swojej dziedzinie. Osoba, która cieszy się dużym autorytetem. Dopiero w następnej kolejności bierzemy pod uwagę placówkę, która szkolenie organizuje, cenę oraz inne wytyczne. Również tematyka szkolenia powinna być dostosowana do naszej aktualnej wiedzy. Przykładowo, jeśli nie znamy się na podatkach, nie ma sensu, abyśmy pojechali na szkolenia cit czy VAT, najpierw musimy nabyć podstawową wiedzę. Tak samo będąc specjalistą ds płac – nie pójdziemy na szkolenia z obsługi programu płatnik (program do rozliczania z Urzędem Skarbowym), jeśli nie będziemy znali podstaw z zakresu prawa pracy i wynagrodzeń pracowników. Szkolenia powinny być dostosowane do naszej aktualnej wiedzy i powinny ją pogłębić.

Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia CIT

Dudek@e-oko.com

https://myvatn.org https://www.gama-sklep.com.pl/a/69-tanie-szafki-lazienkowe Białe meble kuchenne z połyskiem