Praktyczny wentylator stojący – jaki wybrać?

W okresie letnim, kiedy upał bywa nieznośny, a nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami klimatyzacji, zwykle korzystamy z wentylatorów, które zapewniają minimum ochłody. Wentylatory można podzielić na kilka typów w zależności od budowy – nie wszystkie działają jednakowo efektywnie. Ranking popularności produktów pokazuje, że największym uznaniem kupujących cieszą się wentylatory stojące, których atutem jest mobilność.

Czym kierować się przy wyborze wentylatora stojącego?

Parametry, takie jak moc, wydajność i poziom hałasu

Klienci najczęściej kupują wentylatory o średniej mocy (30-50W) – takie urządzenia są energooszczędne, a jednocześnie działają efektywnie. Równie istotną cechą, która wpływa na decyzję o zakupie, jest wydajność działania. Wysokiej klasy modele, tzw. wentylatory kolumnowe osiągają wydajność na poziomie 1000 m3/h. W użytku domowym sprawdzają się wentylatory o wydajności 500-800 m3/h. Ogromne znaczenie ma głośność pracy wentylatora – urządzenie, które wydaje jednostajny i głośny szum, przyprawia o ból głowy. Wybierając wentylator, należy zwrócić uwagą na poziom emitowanego hałasu. Modele ciche, generujące hałas na poziomie niższym niż 50 dB zajmują czołowe pozycje w rankingu najlepszych wentylatorów stojących ze strony https://www.bomi.pl/ranking-wentylatorow-stojacych-jaki-wiatrak-kupic-top-10/.

Regulacja i sterowanie

Dobry wentylator powinien być wyposażony w kilkupoziomową funkcję regulacji prędkości i siły nawiewu. Sporym udogodnieniem jest regulacja wiatraka, która pozwala na chłodzenie pod określonym kątem.

Jakość wykonania i wzornictwo

Wentylatory z racji funkcji, jaką spełniają, muszą być usytuowane w widocznym miejscu. Estetyka wykonania ma w tym przypadku niemałe znaczenie. Ranking popularności pokazuje, że klienci wybierają wentylatory białe, srebrne i czarne, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

 

Dudek@e-oko.com