Płyta zamiast drewna – dobry pomysł?

Jeszcze do niedawna synonimem trwałości i niezawodności na rynku meblarskim było lite drewno. Jednak rozwój nowoczesnych metod produkcji i dążenie do zminimalizowania kosztów sprawiło, że dzisiaj producenci oferują nam znacznie więcej niż tylko drewnianą zabudowę. Jeśli wahasz się, jakie meble kuchenne sprostają nawet największym wymaganiom, spieszymy Ci z pomocą!

Meble z drewna

Klasyczne meble z drewna niewątpliwie mają swój urok. Naturalna struktura i nieregularne usłojenie ciekawie zdobią wnętrza i wnoszą do przestrzeni ciepło. Niestety, ceny mebli z sosny, buku, klonu, dębu czy gatunków egzotycznych mogą przyprawić o zawrót głowy. Ponadto, dość ciężka i masywna zabudowa drewniana niekoniecznie współgra z trendami. Projektanci wnętrz stawiają obecnie na lżejsze formy i połyskujące powierzchnie, przez co naturalne surowce odchodzą na bok. Ponadto, decydując się na drewniane meble, należy liczyć się z koniecznością regularnej impregnacji i renowacji powierzchni, która z czasem może tracić swój urok.

Kuchnie z lekkiej płyty

Producenci mebli wychodzą naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom i proponują tańszą i lżejszą alternatywę dla nieco topornej, drewnianej zabudowy. Coraz większą popularnością cieszą się meble z płyt drewnopochodnych. Część z nich pokrywana jest matowymi, półmatowymi lub połyskującymi laminatami dostępnymi we wszystkich kolorach tęczy albo fornirem wiernie oddającym naturalną strukturę drewna. Co więcej, nowoczesne szafki nie tylko harmonijnie współgrają z minimalistycznymi trendami, ale również są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, wilgoć i wnikanie zanieczyszczeń. Przykładem połączenia modnego wzornictwa i trwałości są kuchnie Forte. Ceniony producent oferuje rozbudowane kolekcje składające się z wielu komponentów, które dopasują się do każdej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości. Meble Forte znajdziesz na stronie gama-sklep.com.pl.

 

Dudek@e-oko.com