Plama barwna w nowej wersji

Malarstwo nie zna granic. Tak jak wyobraźnia, która je tworzy. Mając do dyspozycji określone plamy barwne, artysta układa obrazy według swojej wizji. Często mają one charakter abstrakcyjny. Liczy się samo odziaływanie kolorem i kształtem. Plamy barwne szczególnie ważne są dla niektórych kierunków w malarstwie, także dzisiaj odkrywamy na nowo ich siłę oddziaływania. Nowoczesny wymiar nadaje im sztuka muralu czy flat design.

Plamy barwne w malarstwie klasycznym

Przykładem zastosowania plam barwnych jako podstawy malarskiej jest sztuka Jerzego Nowosielskiego. Na przykład jego Martwa natura z lustrem. W tym dziele artysta zastosował metodę, która nieco przypomina dziecięce malowanie. Kiedy to najpierw szkicuje się ołówkiem formę, a potem wypełnia ją kolorem. Podobnie zresztą dzieje się w przypadku kolorowanek dla dzieci.

Nowosielski użył wąskiej gamy barw mocnych z dodatkiem bieli i zimnej kreski zielonej. To plamy właśnie budują ten obraz. Są wyraziste i widoczne. Konkretne i wciągające. Ten styl malowania pojawia się często w naszej rzeczywistości, na przykład pod postacią murali.

W stylu flat design

W pewnym sensie także flat design opiera się na prostocie plamy barwnej, na czystości przekazu i redukcji ozdobników. W pełni nowoczesna grafika czerpie z klasyki malarstwa.

Tworzenia obiektów w stylu flat deisgn nauczymy się na przykład na kursie Illustratora proponowanym przez CG Wisdom. Kurs – Adobe Illustrator CC 2017 – Podstawy – to kurs, który przygotuje nas do samodzielnego wykonywania ilustracji w stylu flat design, także tych bardziej złożonych.

Jeśli natomiast interesują nas inne zagadnienia związane ze studiowaniem programów, to ofertę CG Wisdom dotyczącą kursów i szkoleń online, znajdziemy tutaj: cgwisdom.pl

Dudek@e-oko.com

https://ocwebmarketingsolutions.com/kask-jezdziecki-czy-toczek-jakie-nakrycie-glowy-zapewni-lepsza-ochrone/ https://abuya.pl/jakie-szlabany-sa-najlepsze/ https://bombardirovka.com/co-o-iso-22000-wiedziec-trzeba/