Piękny uśmiech dzięki zdrowym i białym zębom

Bardzo wiele osób zauważyło, że osoby z pięknymi białymi zębami o wiele częściej się uśmiechają. Ci, którzy niedostatecznie dbali o swoją jamę ustną mają pewien rodzaj kompleksu i wstydzą się swoich przebarwionych zębów. Nie jest to jednak sprawa przegrana. Wystarczy trochę poprawić swoje nawyki higieniczne i skorzystać z najnowszych nowinek technicznych, aby nasze zęby były białe i zachęcały do szerokiego uśmiechu, dzięki któremu zjednamy sobie wiele osób z naszego otoczenia.

W higienie jamy ustnej bardzo ważna jest systematyczność. Dzięki czyszczeniu zębów przynajmniej 2 razy dziennie zabezpieczymy się przed próchnicą oraz przebarwieniami. Warto także zmienić swoje nawyki żywieniowe i pozbyć się z naszej diety produktów wywołujących przebarwienia na zębach. Warto też wymienić swoją tradycyjną szczoteczkę do zębów na nowsze szczoteczki elektryczne. Dzięki nim bardzo łatwo pozbędziemy się kamienia nazębnego oraz przebarwień. Warto też zainwestować w bardzo dobrą pastę do zębów z substancjami wybielającymi, które rozjaśnia powierzchnię szkliwa i nadadzą naszemu uśmiechowi śnieżno białą biel.

Ciekawym rozwiązaniem uzupełniającym działanie szczoteczki elektrycznej jest irygator braun. Dzięki jego zastosowaniu możemy doskonale oczyścić przestrzenie między zębowe oraz miejsca, do których szczoteczka nie dociera. Irygator dzięki wodzie pod dużym ciśnieniem wypłukuje resztki jedzenia, nie raniąc dziąseł, jak bywa to w przypadku nici dentystycznych. Irygatory polecane są osobom z wrażliwymi lub chorymi dziąsłami. Powinniśmy także dbać o zęby swoich dzieci. Im także przyda się szczoteczka soniczna dla dzieci, która zabezpieczy ich młode uzębienie przed szkodliwymi czynnikami i próchnica. Takie szczoteczki można znaleźć w różnych sklepach oraz aptekach. Powinniśmy wybierać urządzenia lepszej klasy, trochę droższe, które przez długi czas będą pracowały bez awarii. Tańsze urządzenia mogą stwarzać problemy.

Czytaj więcej: https://www.happydental.pl/

Dudek@e-oko.com

grily na drevené uhlie gril plynovy zahradna lampa