Piękny dom niskim kosztem… Teraz to możliwe!

Budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, do której należy się odpowiednio przygotować – współcześnie najczęściej konieczne jest zaciągnięcie kredytu. Sporym ułatwieniem jest posiadanie własnej działki budowlanej. Faktem jest jednak, że współcześnie mamy wiele możliwości zaoszczędzenia – dawniej nie było to możliwe. Jeszcze 20-30 lat temu nasi rodzice czy dziadkowie budowali swoje domy kosztem pracy swoich rąk, nierzadko również przez długie lata. Brakowało nie tylko ekip budowlanych, ale przede wszystkim pieniędzy i materiałów. Dzisiaj sprawa jest zupełnie inna!

W poszukiwaniu minimalizacji bez wątpienia ich cena – są one znacznie tańsze niż projekty tworzone od zera, na konkretne zamówienie. kosztów z pewnością natrafimy na liczne promocje i wyprzedaże np. materiałów budowlanych. Warto być czujnym i sprawdzać ich jakość. Wśród innych metod na oszczędzanie wymienić można również zakupienie gotowego projektu domu jednorodzinnego – robi tak coraz więcej osób! Co warto wiedzieć o tym konkretnym rozwiązaniu? wznoszone

A może dom drewniany?

Tańszą i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych, murowanych domów są domy kanadyjskie wznoszone według norm tak zwanego budownictwa lekkiego. Nowoczesne metody pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas – prace budowlane nie trwają w tym przypadku dłużej niż 4 miesiące. Domy z drewna w technologii szkieletowej są niezwykle popularne na zachodzie Europy i szturmem podbijają również polski rynek usług budowlanych!

Dudek@e-oko.com