Perły designu użytkowego w Twoim ogrodzie

Projektowanie wnętrz i ogrodów to sztuka, która znacząco wpływa na jakość i komfort życia. Nowoczesne postrzeganie przestrzeni wykształciło pogląd, według którego przedmioty codziennego użytku powinny łączyć w sobie to, co piękne, z tym, co użyteczne. Na gruncie idei designu użytkowego powstają przedmioty, sprzęt i meble o wysokiej wartości artystycznej i funkcjonalnej. Jakie meble ogrodowe najtrafniej wpisują się w kanony nowoczesnego wzornictwa?

Po pierwsze – użyteczność

Niekwestionowanym hitem ostatnich sezonów jest metal. Z wyjątkowo estetycznego aluminium tworzy się zarówno nowoczesne zestawy mebli ogrodowych, stoły i krzesła, jak i awangardowe, niebanalne modele. Dlaczego metal jest tak mocno eksploatowany w przemyśle meblarskim? Przede wszystkim, wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Możesz mieć pewność, że mróz, upał, deszcz i promieniowanie UV w żadnym stopniu nie wpłyną na strukturę mebli. Krzesła ogrodowe na patio czy stoły są produktami o niezwykle długiej żywotności. Lekkie meble zapewniają wygodę codziennego użytkowania, nie wymagają impregnacji ani uciążliwego czyszczenia.

Po drugie – finezja formy

Jeśli szukasz do swojego ogrodu niebanalnych, twórczych rozwiązań, powinieneś bliżej przyjrzeć się nowoczesnym huśtawkom ogrodowym. Metalowe huśtawki w niczym nie przypominają bujanych ławek, jakie gościły w ogrodach jeszcze kilka lat temu. Designerskie modele w kształcie kokonu są rozwiązaniem totalnym – oryginalna forma w niebanalny sposób dekoruje przestrzeń, a konstrukcja i piankowe wypełnienie zapewniają komfort w zupełnej izolacji od otoczenia.

Kolejnym meblem, który zachwyci każdego miłośnika wysmakowanych form, są modułowe komplety wypoczynkowe. Dzięki mobilności każdego elementu możesz kreatywnie kształtować swoje otoczenie, dostosowując je do chwilowych potrzeb i nastroju.

Dudek@e-oko.com