Parking lotniskowy Modlin

Parking lotniskowy jest miejscem, w którym podróżujący samolotami mogą zostawić swoje samochody aż do momentu swojego powrotu z dalekich wojaży. Każde międzynarodowy port lotniczy powinien mieć parkingi chronione z dużą ilością miejsc parkingowych, ponieważ spora część podróżujących, zwłaszcza mieszkających daleko od lotniska, dojeżdża do niego własnym samochodem. Parking przy lotnisku nie jest zresztą przeznaczony tylko i wyłącznie na potrzeby podróżujących – jest to też miejsce, gdzie można zostawić samochód, jeśli się jest osobą, która podwozi podróżującego na lotnisku. Za odpowiednią opłatą można zaparkować swój samochód, aby potem w spokoju móc np. odprowadzić na port lotniczy swoich znajomych i krewnych i bez pośpiechu się z nimi pożegnać, życząc im szczęśliwej podróży.

Lotnisko w Modlinie leży w niedalekim sąsiedztwie Warszawy, stolicy Polski oraz centrum ruchu lotniczego w kraju. Znajdujące się w granicach miasta, na Okęciu, port lotniczy im. Chopina, w dobie intensyfikacji transportu lotniczego stał się niewystarczający na potrzeby Warszawy. Z tego powodu wybudowano nowy, drugi port lotniczy w Modlinie, którego nadrzędnym celem jest zwolnienie przeładowanego portu lotniczego na Okęciu. Lotnisko w Modlinie istniało już w okresie II Rzeczpospolitej i służyło celom wojskowym aż do 2000 roku. Dopiero z początkiem naszego tysiąclecia samorządowcy wystosowali do sejmu inicjatywę, aby uczynić byłe lotnisko wojskowe portem lotniczym dla ludności cywilnej. Rządzący wyrazili swoją zgodę, zbudowany zupełnie nowy terminal i dodatkową infrastrukturę, w tym dwa potężne parkingi lotniskowe. Mimo, że Modlin jest dobrze skomunikowany z centrum Warszawy, m.in. kursuje specjalny pociąg na to lotnisko ze stacji Warszawa Centralna, wiele podróżujących wybiera parkingi przy porcie lotniczym. Parking Modlin oferuje 1300 miejsc parkingowych w dwóch podstawowych lokalizacjach. Pierwsza strefa nazywa się PA1 i znajduje się przy terminalu. Jest to opcja przeznaczona dla klientów, którzy odwożą na samolot swoich znajomych czy krewnych i potrzebują zaparkować swój samochód tymczasowo. Co prawda można tam też zostawić pojazd nawet na kilka dni, ale ceny są wysokie. W strefie PA1 zatrzymanie do 10 minut – akurat na wysadzenie pasażera i szybkie pożegnanie jest bezpłatne. Zatrzymanie do jednej godziny kosztuje 7 złotych, do dwóch godzin 12 złotych, natomiast do trzech godzin 17 złotych. Każda następna rozpoczęta godzina to koszt 5 następnych złotych, a specjalna opcja do ośmiu godzin kosztuje 42 złote. W strefie PA1 zostawienie samochodu na jedną dobę kosztuje 55 złotych, na dwie 65 złotych, na trzy 75 złotych, na cztery 85 złotych, na pięć 100 zł, a za każdą kolejną należy uiścić opłatę w wysokości 20 złotych.

Parking wyposażony jest w system automatycznego poboru opłat, gdzie można płacić zarówno kartą jak i gotówką. W strefie PA7, leżącym dalej od lotniska, przeznaczonym dla parkowania długoterminowego ceny za takowe są znacznie niższe. 1 doba kosztuje 30 złotych, dwie 35 zł, trzy oraz cztery 40 zł, pięć do siedem 50 zł, osiem i dziewięć 70 zł, dziesięć do dwanaście 90 zł, a trzynaście do piętnaście 100 zł, każda kolejna to dodatkowe 5 zł. Jest więc znacznie lepsza oferta, aczkolwiek najbardziej wygodnym może przeszkadzać fakt, że parking ten oddalony jest w pewnym stopniu od terminalu.

Szukasz parkingu przy lotnisku Modlin. Sprawdź Parking Modlin P7

Dudek@e-oko.com