Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne

Nikt nie chce nosić niemodnych okularów, to zrozumiale, że każdy chce dobrze się prezentować, ale często zapominamy o rzeczach ważniejszych. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że okulary to poprawa widzenia i ochrona wzroku, to jest ich podstawowe zadanie. Na drugim miejscu jest wygląd, ale obydwa wymagania można pogodzić.

Okulary korekcyjne powinny korygować wadę wzroku, którą zbadano na autorefraktometrze i potwierdzono na próbnych szkłach. To jest podstawowe zadanie okularów korekcyjnych, ale od szkieł można oczekiwać dodatkowych funkcji. Na przykład szkła okularów dla pracujących przed komputerem można wyposażyć w powłokę antyrefleksową, która niweluje odbicia od innych źródeł światła (Oferta http://woodeeshop.pl/web/page/okulary-korekcyjne). Oczy się mniej męczą i to jest główny powód stosowania takiej powłoki. Inna ochrona to szkła ciemniejące pod wpływem promieniowania UV, pożądane przez tych, którzy muszą nosić okulary korekcyjne nie tylko do czytania. W słoneczne dni zastąpią okulary przeciwsłoneczne. Z kolei okulary przeciwsłoneczne to nie tylko szkła w różnych kolorach. Oczywiście kolorowe szkła chronią oczy, ale dodatkowa ochronę mogą dać szkła spolaryzowane, zwłaszcza przy odbiciach światła od mokrego asfaltu lub na śniegu (w sklepie http://woodeeshop.pl/web/page/okulary-drewniane).

Oprawki do okularów to ten element, który decyduje o komforcie użytkowania oraz o tym, czy okulary są modne. Ważny jest nie tylko modny design, ale również materiał. Ostatnio modne staja się oprawki wykonane z drewna. Do wyrobu takich oprawek najlepsze jest twarde i odporne drewno egzotyczne, które musi być uprzednio przygotowane. Drewno cięte jest na cienkie deseczki i ponownie łączone na krzyż, dzięki czemu zyskuje na wytrzymałości. Drewna nie trzeba barwić, wystarczą naturalne kolory, nie trzeba tez lakierować. Ostateczne wykończenie drewnianych oprawek to woskowanie. W ten sposób powstają modne, ekologiczne oprawki do okularów.

Tags

Dudek@e-oko.com

https://anisabutt.com/parasol-grzewczy-w-przydomowym-ogrodzie/ https://ipjforum.org/strefa-wypoczynkowa-w-salonie-jak-ja-zaaranzowac/ https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/