Ogrody pełne urody

W pewnym momencie człowiek zrozumiał, że może cząstkę naturalnej siły i piękna przenieść pod próg własnego domu. Tworząc w ten sposób strefę, która po części jest przyrodnicza i nieokiełznana, a po części swojska, przytulna, poddająca się kształtowaniu. Do perfekcji w działaniach kształtujących doszli twórcy ogrodów francuskich, geometrycznych, wypielęgnowanych w każdym szczególe. Zaś naturalistyczny i poniekąd romantyczny aspekt ogrodów akcentował styl angielski. Jakie są dzisiejsze ogrody pełne urody? Takie jak współczesna epoka postmodernistyczna: wielorakie, klasyczne i futurystyczne, niekiedy w obrębie jednej przestrzeni.

Współczesne piękno jest złożone

Piękno w wydaniu XXI wieku jest skomplikowane, choć tak bardzo ceni sobie minimalizm. Także ta jakość stanowi wynik dziesiątek lat pracy artystów i teoretyków sztuki. Okazuje się, że  w dzisiejszych czasach nawet to, co proste, jest złożone i trudne. Żyjemy w przestrzeni oksymoronicznej, trochę na wzór baroku, który lubił sprzeczności i geometrię!

Dzisiejsze ogrody w dużej mierze przypominają barokowe, francuskie ogrody otaczające pałace. Przecież obecnie wielką popularnością cieszą się ogrody abstrakcyjne, czyli oparte na elementarnych figurach geometrycznych. W dodatku uznajemy je za awangardowe. W rzeczywistości stanowią one przykład powracających w kulturze na przestrzeni wieków trendów czy kompozycji.

Meble do ogrodu

Poszukując ogrodowego piękna, trafiamy na stronę gardenspace.pl, gdzie znajdziemy m.in. meble do ogrodu, które potwierdzają tezę o współczesnej różnorodności. W Garden Space prezentuje się zarówno szlachetną klasykę jak i spotęgowaną nowoczesność, a także wszystko to, co znajduje się w stylistycznym środku. Meble rattanowe, aluminiowe, technorattanowe.

Naśladować ideały i tworzyć wzory

Dysponując pięknymi rzeczami do ogrodu (meblami i dodatkami) łatwo jest naśladować najwybitniejsze wzory ogrodnictwa. Ale też można próbować aranżować takie ogrody, które same wkrótce staną się przykładem twórczości ogrodniczej w wielkim stylu.

Dudek@e-oko.com

http://jadalive.org/sklep-jezdziecki-kontra-wypozyczalnia-wybor-kasku/ https://defendingwisconsin.org/kask-do-jazdy-konnej-o-czym-warto-pamietac/ http://ultimate-demi.org/szpat-u-koni-charakterystyka-przyczyny-i-leczenie/