Ogrodowe kolaże i inne układanki

Dlaczego nie pobawić się w ogrodowych artystów i nie tworzyć ogrodowych kolaży? Trochę na wzór kubistów, od których wszystko się zaczęło w tej dziedzinie. Przecież nasze ogrodowe kolaże wcale nie muszą być poważne i doskonałe. Ważne, żeby nasza twórczość ogrodowa sprawiała nam autentyczną radość.

Kolaże roślinne

Rośliny mogą nam posłużyć jako płaszczyzny wypełnione barwami. Użyjemy ich zgodnie z naszym pomysłem, z naszą wizją i wewnętrznym poczuciem piękna. Nie musimy przecież zawsze trzymać się ściśle jednej stylizacji, ale właśnie dla odmiany stworzyć całość z kawałków pochodzących z różnych światów. Jeśli brakuje nam odwagi, żeby tym duchu stworzyć cały ogród, to chociaż jego fragment niech stanie się obszarem naszych twórczych eksperymentów.

Elementy wodne i kamienne

W tej naszej pomysłowej układance dobrze jest też wykorzystać elementy wodne i kamienne. Woda stworzy nam miejsce, wokół którego zbudujemy ogrodowy kolaż z oryginalnych roślin i oczywiście  z kamieni. One najlepiej nadają się do pomysłowych kolaży. Większe głazy ustawimy zgodnie z naszą wizją. Mniejsze kamienie wysypiemy tak, że ułożą one dowolny kształt. Idealnie do tego celu nadaje się kora kamienna, różnej grubości oraz beton architektoniczny.

Technorattan i drewno

Do ogrodowych układanek nadaje się także drewno, które możemy właściwie dowolnie ukształtować. Technorattan natomiast można wprowadzić jako meble ogrodowe czy doniczki, które ustawimy w dowolnym kącie ogrodu.

Propozycja, która spodoba się odważnym i twórczym właścicielom ogrodu, to kolaż na ścianie domu czy na ogrodzeniu. Wykonany dowolną techniką. Przecież istotą kolażu jest łączenie elementów z różnych światów. Artystyczny wymiar ogrodu – stworzymy go sami, jeśli czujemy takie zdolności i możliwości w sobie.

Dudek@e-oko.com

https://navisafe.pl/jesienne-smakolyki-skorzystaj-z-sezonowych-specjalow/ https://yaymicro.pl/polki-funkcjonalny-element-wyposazenia-kazdego-wnetrza/ Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO