Ogród w tropikalnym stylu

Posiadanie własnego ogrodu może przynieść wiele satysfakcji. Pielęgnowanie roślin to także świetny sposób na relaks, który pomoże odprężyć się po ciężkim dniu w biurze. Warto pomyśleć o tym, aby ogród czymś się wyróżniał. Jego projekt powinien być interesujący i oryginalny. Bardzo ważny jest również wybór stylu, w którym utrzymamy całość. Ciekawym motywem są tropiki. Wykorzystać warto w tym przypadku nie tylko klimatyczne meble, ale również oryginalne rośliny. Jedną z ciekawych propozycji są palmy.

Palmy do ogrodu w stylu tropikalnym

Wiele osób kocha tropiki. Nie często jednak ma się okazję, by odwiedzać je osobiście. Właśnie dlatego urządzenie ich we własnym ogrodzie to świetny pomysł. Własny zakątek w stylu tropikalnym pomoże poczuć się jak na pięciogwiazdkowych wakacjach. Warto wykorzystać w takim wypadku palmy ogrodowe. Te niepozorne rośliny z wyglądu przypominają tradycyjne, ogromne palmy występujące na południu. Są jednak nieco mniejsze i bardziej odporne na tutejszy klimat. Warto bliżej dowiedzieć się czegoś o ich pielęgnacji i powodach, dla których warto podjąć decyzję o ich zakupie.

Dlaczego warto?

Palmy ogrodowe to rozwiązanie bardzo oryginalne i łatwo wpadające w oko. Wszystko ze względu na ich charakterystyczne liście. Palmy będą świetnym uzupełnieniem ogrodu utrzymanego w klimatach tropikalnych. Dobrze zgrają się z różnego rodzaju kwiatami i drzewami. Warto pomyśleć o umieszczeniu palmy w centralnym punkcie ogrodu. Dzięki temu każdy, kto wejdzie do naszego królestwa od razu zwróci uwagę na niecodzienną roślinę, którą pielęgnujemy. Bardzo ważne jest to, że palmy są świetnym pomysłem w przypadku osób ceniących sobie oryginalność. Już jedna roślina tego typu pomoże sprawić, by całość była jedyna w swoim rodzaju.

Pielęgnacja

Gdy słyszymy o tak egzotycznych roślinach jak palmy, myślimy że ich pielęgnacja będzie trudna i czasochłonna. W większości przypadków jednak pracy wcale nie ma tak wiele. Wszystko dlatego, że palmy to rośliny dobrze znoszące różne warunki pogodowe. Te ogrodowe nie boją się deszczu ani zimna. Warto jednak pamiętać, że nie służą im duże mrozy. Jak wiadomo wszystkie rośliny na zimę należy zabezpieczyć. Można to zrobić poprzez owinięcie dolnej części w styropian lub termoizolacyjny materiał. Dzięki temu nie ma ryzyka, że palma nie przetrwa zimy. Oprócz tego roślina ta jest całkiem niewymagająca. Ważne jest jedynie odpowiednie umiejscowienie. Najlepszy będzie otwarty teren z dobrym dostępem do światła, dzięki któremu roślina szybciej urośnie.

Zapraszam po więcej informacji na stronę palmy mrozoodporne tropiart.

Dudek@e-oko.com