Ogród w rustykalnym stylu

Coraz większa rzesza osób stojących przed wyzwaniem urządzenia modnego ogrodu odchodzi od surowego, chłodnego minimalizmu na rzecz bardziej swobodnych aranżacji. Szukając inspiracji do stworzenia swojego naturalnego zakątka, warto czerpać z krajobrazu wsi. Jak stworzyć ogród w rustykalnym stylu? Sprawdź nasze propozycje!

Czym charakteryzuje się rustykalny ogród?

W ogrodzie rustykalnym główną rolę odgrywa sama Matka Natura. Próżno szukać tu misternych rabat, równo przeciętych żywopłotów i symetrycznych układów. Zamiast nich rządzą polne kwiaty, luźno rozkrzewiające się krzewy, liściaste drzewa (w tym drzewka owocowe), pnącza wdzierające się na kamienne chodniki i ścieżki… Wśród kwiatów najczęściej spotkać możemy astry, nagietki, maki, chabry, malwy, słoneczniki. Nieodłączną częścią ogrodu rodem z zacisznej wsi są ogródki warzywne. Możesz mieć pewność, że samodzielnie wyhodowana marchew, pietruszka, sałata i zioła będą smakować dużo lepiej, niż produkty kupione w sklepie.

Krzesła rattanowe ogrodowe – sielskie inspiracje

Aby ogród był nie tylko piękną scenerią cieszącą oczy, ale również funkcjonalną przestrzenią wiernie służącą domownikom i gościom, nie może zabraknąć w nim wygodnych mebli. Jakie modele doskonale wpiszą się w pożądany klimat, a jednocześnie zapewnią maksymalny komfort wypoczynku? Zrezygnuj z metalowych czy technorattanowych kompletów o minimalistycznej formie. Poszukiwania kompletu warto zacząć od zapoznania się z ofertą mebli z rattanu. Stoły, fotele i krzesła rattanowe ogrodowe zbudowane są z wytrzymałego surowca o naturalnym, ciepłym wykończeniu. Znaczna część tego typu mebli zbudowana jest w całości ręcznie, dzięki czemu każdy egzemplarz jest jedynym w swoim rodzaju, małym dziełem sztuki użytkowej.

Dudek@e-oko.com