Obszerna szafa w mieszkaniu – jaki model wybrać?

Szafy w domach czy mieszkaniach są nie do zastąpienia – chowamy do nich nie tylko odzież wierzchnią, ale i codzienne ubrania, bieliznę, biżuterię, drobiazgi, obuwie. Warto zastanowić się, jaki model szafy okaże się najlepszy w danych pomieszczeniach i sprawić, aby w pełni wykorzystać możliwości tego mebla.

Lite drewno czy płyty meblowe?

W sklepach meblowych znajdziemy niezliczoną ilość modeli szaf – szafy skrzydłowe, szafy z przesuwnymi drzwiami, szafy 5-drzwiowe. Każdy z modeli może zostać wykonany na konkretny rozmiar. Szafy wykonywane są z litego drewna lub też desek meblowych. Materiały te różnią się od siebie zarówno wagą, jak i ceną, Lite drewno jest niezwykle odporne odporne na uszkodzenia oraz zarysowania. W przypadku desek ta odporność jest mniejsza, jednak deski meblowe są również znacznie tańsze.

Szafa może zostać również zaprojektowana przez nas – chodzi tu dokładnie o jej wnętrze. Coraz większa liczba producentów daje możliwość zaprojektowania wnętrza szafy: ustawienia konkretnych półek, określenia odległości pomiędzy nimi, ustawienie drążka do wieszania wieszaków. Klienci mogą również wybrać konkretny kolor mebla – w przypadku desek meblowych wykorzystywana jest okleina meblowa.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Dudek@e-oko.com

https://www.gama-sklep.com.pl/a/296-zestaw-mebli-lazienkowych-stojacych https://www.gama-sklep.com.pl/a/96-kuchnia-vintage https://www.gama-sklep.com.pl/a/294-modne-kolory-scian-w-salonie