Nowoczesny design w mieszkaniu

Pierwsze mieszkania wynajmowane przez młodych ludzi, najczęściej w okresie studiów, zazwyczaj nie są spełnieniem ich wszystkich marzeń. Studenci często decydują się na niedrogie lokum, które urządzone jest w raczej staromodnym stylu. Nic dziwnego zatem, że podczas urządzania pierwszego mieszkania, którego są właścicielami, decydują się na nowoczesne rozwiązania. Na co zwrócić uwagę w trakcie kupowania mebli i innych elementów, aby nasze mieszkanie nie było staroświeckie i po prostu pięknie się prezentowało?

Minimalizm

W wielu dziedzinach życia coraz popularniejsza staje się estetyka związana z minimalizmem. Dotyczy to oczywiście także wystroju wnętrz.
W dobrym guście obecnie jest surowy, skandynawski styl. Białe ściany, proste formy mebli i niewielka ilość dodatków sprawiają, że wnętrze wydaje się eleganckie i czyste. Staramy się też, aby mebli i ozdób nie było zbyt wiele. Przedmioty nie powinny nas przytłaczać, a w mieszkaniu powinniśmy zachować sobie trochę wolnej przestrzeni.

Oświetlenie jest ważne

Często lekceważoną sprawą jest oświetlenie. To duży błąd. Lampy spełniają bowiem nie tylko kluczową wartość praktyczną, szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy musimy wspomagać się światłem sztucznym przez większość doby, ale także mogą być estetycznym elementem wystroju.
W modzie nie są obecnie ogromne kinkiety. Do kryształowych żyrandoli trzeba by było mieć natomiast dom przypominający rozmiarem i rozmachem królewski pałac. W standardowych mieszkaniach sprawdza się za to minimalistyczne, proste oświetlenie. Aquaform lampy są subtelnym źródłem światła o ciekawych kształtach.

Szafa wnękowa

Nowoczesnym rozwiązaniem, które sprawdza się w mieszkaniach młodych ludzi jest szafa wnękowa. Praktyczna, pojemna, przypominająca niewielką garderobę szafa będzie dobrą przyjaciółką każdej kobiety. Wygodnie się ją także sprząta – jest w całości zabudowana, więc kurz nie zbiera się na jej górnej części, jak zawsze dzieje się to w przypadku standardowych szaf.

Chowanie, przelewanie

Aby zadbać o ładny wystrój mieszkania, warto zwrócić uwagę także na drobiazgi. Należą do nich na przykład środki chemiczne czy higieniczne w oryginalnych, sklepowych opakowaniach. Zazwyczaj nie są one szczególnie estetyczne, a czasem wręcz rażą w oczy w stonowanym, eleganckim wnętrzu.
Warto zatem zainwestować pewną kwotę w ładne, estetyczne pojemniki, butelki i dozowniki, do których przesypiemy i przelejemy środki czystości czy kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem jest także dołączenie do nich etykiet, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie pomylimy płynu do płukania ust z odżywką do włosów.
Część rzeczy w brzydkich opakowaniach, których nie możemy przesypać do innych pojemników możemy schować do szafek, aby nie niszczyły estetyki pomieszczenia. Może się wydawać, że to, z jakiego dozownika wyciskamy mydło do rąk nie jest szczególnie ważne, a właściwie to tylko drobiazg, ale to z takich drobiazgów składa się nasze codzienne życie. Dlatego warto zadbać o to, aby upiększać także swoją codzienność.

Dudek@e-oko.com