Nowe łóżko – na co zwrócić uwagę?

Szukając wyposażenia do sypialni, nie warto zdawać się na przypadek. Od jakości naszego łóżka zależy komfort snu oraz zdrowie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupna nowego łóżka? Sprawdź!

Budulec

Jeszcze jakiś czas temu wyposażaliśmy mieszkania w meble zbudowane z płyty meblowej. Dzisiaj świadomie odchodzimy od masowych rozwiązań na rzecz solidnych mebli z naturalnych surowców. Szukając wyposażenia do sypialni, szczególną uwagę warto zwrócić na ramy wykonane w całości z litego drewna. Buk, sosna czy dąb wnoszą do wnętrza ciepło i elegancję, której brakuje meblom z marnej jakości sklejki. Ponadto, możesz mieć pewność, że łóżko z wysokiej jakości drewna w nienagannej kondycji będzie służyło długie lata.

Funkcjonalne łóżka ze skrzynią na pościel

Przechowywanie pledów, koców i zapasowego kompletu pościeli dla właścicieli małych mieszkań może przysparzać wielu kłopotów. Problem ten może rozwiązać nowe łóżko! Szukając idealnego mebla, zwróć uwagę na łóżka ze skrzynią na pościel lub praktycznymi szufladami. Wkomponowane w bryłę mebla, duże pojemniki pomieszczą wszystkie przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce.

Regulowany stelaż

Dla większości z nas rola łóżka nie ogranicza się tylko do miejsca do spania. Inwestując nie w klasyczny, ale regulowany stelaż, zapewniasz sobie optymalne warunki do wieczornego albo popołudniowego relaksu! Wystarczy podnieść górną część stelaża, aby łóżko zamieniło się w komfortową leżankę, która znacznie umili odpoczynek z książką czy filmem. Ponadto, nie bez znaczenia jest również jakość listewek i sposób ich łączenia. Listwy tworzące stelaż powinny być trwałe i odporne na obciążenia, a jednocześnie na tyle elastyczne, aby dopasowywać się do materaca.

Materac

Nawet najlepszej jakości rama i stelaż będą bezużyteczne, jeśli nie uzupełnisz ich o dobry materac. Producenci wyposażenia sypialni oferują obecnie szeroki wybór materacy o zróżnicowanej budowie wewnętrznej i kilku stopniach twardości. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć możemy materace kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe i piankowe. Każdy model charakteryzuje się odmienną reakcją na nacisk, co znacznie wpływa na jakość snu. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, warto dokładnie przetestować, który materac spełni Twoje oczekiwania.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Dudek@e-oko.com

Beżowa sypialnia Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://codilab.pl/kompletne-ubezpieczenie-samochodu-co-oferuja-towarzystwa/