Nie trać klientów – zadbaj o responsywność swojej strony

Rozwój technologii mobilnej sprawił, że coraz więcej osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W związku z tym, aby wyjść na przecie potencjalnym klientom, należy zadbać o funkcjonalność firmowej strony www. A dokładnie zadbać o jej responsywność, aby nie tracić potencjalnych klientów.

Responsywna strona – więcej potencjalnych klientów

Responsywna strona cechuje się tym, że automatycznie dostosowuje się do przeglądarki oraz rozdzielczości ekranu. Niezależnie od tego na jakim urządzeniu zostaje otworzona, to sprawnie funkcjonuje, nie tracąc na swoim wyglądzie i czytelności. Responsywne strony wyglądają więc równie dobrze na stacjonarnych komputerach, jak i urządzeniach mobilnych – np. smartfonach. Projektowanie stron internetowych, które są responsywne wymaga odpowiedniego rozplanowania wszystkich elementów. Zwiększa to ich czytelność, co jest bardzo ważne z punktu widzenia mobilnych użytkowników, szukających konkretnych informacji. Dostarcza im je responsywna strona pozyskując więcej potencjalnych klientów.

Lepsze pozycjonowanie oraz dobrze zoptymalizowana treść

Projektowanie stron internetowych odpowiednich dla wszystkich urządzeń mobilnych jest niezwykle istotne dla pozyskiwania potencjalnych klientów, ale przynosi również szereg innych korzyści.

Dzięki responsywnej stronie zyskuje się miano nowoczesnej firmy, która jest otwarta na potrzeby rynku oraz swoich klientów. Poza tym projektowanie stron internetowych, tak aby były responsywne, ułatwia ich indeksację. To z kolei przekłada się na ich lepsze pozycjonowanie.

Ponadto, zgodnie ze standardami projektowania stron internetowych przyjaznych urządzeniom mobilnym, mają one zoptymalizowaną treść do poziomu najbardziej istotnych informacji – potrzebnych do wzbudzenia zainteresowania potencjalnego klienta i zatrzymania na stronie.

Oszczędność pieniędzy

W projektowanie stron internetowych responsywnych mamy wliczoną w cenę jej wersję mobilną – nowy serwis www. Mobilna wersja jest automatycznie wdrażana oraz wyświetlania, jak tylko użytkownik otwiera daną stronę na telefonie, a nie komputerze. Znacznie korzystniej więc zamówić projekt responsywnej nowej strony www, niż zamawiać wersję mobilną do już działającej.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Dudek@e-oko.com