Naturalne mydło prosto z Francji

Historia naturalnego, szarego mydła sięga czasów średniowiecznych. To w wiekach średnich na południu Francji zaczęto wytwarzać je właśnie po raz pierwszy. Obecnie popularność tego mydła jest ogromna. Na czym polegają różnice pomiędzy mydłem z Francji, a innym rodzajami szarego mydła?

Największa różnica polega przede wszystkim na użytych do wyrobu mydeł składnikach. Oryginalne mydła marsylskie produkowane są z morskiej wody, oleju roślinnego i sody. Tradycyjny sposób ich wytwarzania zachował się już jedynie w kilku manufakturach w południowych rejonach Francji. Spora część mydeł marsylskich wytwarzana jest na bazie oliwy z oliwek. Jeżeli zdecydujemy się na zakup mydła marsylskiego o tym, czy rzeczywiście pochodzi ono z rejonu Marsylii przekonamy się oglądając zakupione kostki mydła. Na każdej, zarówno na małej, jak i na dużej kostce oryginalnego mydła z każdej jej strony powinny znajdować się wytłoczone pieczęcie.

NA zakończenie

Mydło marsylskie przeżywa w XXI wieku swoje złote lata. Jest niezwykle delikatne. Można używać go do pielęgnacji skóry suchej, do dezynfekowania niewielkich skaleczeń i ranek. Mogą po niego sięgać osoby dorosłe, może być używane także do pielęgnacji wrażliwej skóry małych dzieci. Niewiele osób wie, że mydła tego można używać także do prania. Usuwa z ubrań trudne plamy, nie wywołuje podrażnień. Jest idealne dla osób cierpiących na alergię kontaktową. Można nim myć również włosy.

W sklepach znajdziemy różne rodzaje mydła marsylskiego. Każdy z nich jest przeznaczony do stosowania przez osoby z różnymi rodzajami cery.

Dudek@e-oko.com

https://xann.pl/sitemap https://beesafe.pl/porady/kiedy-nie-trzeba-placic-za-oc/ zobacz więcej