Narożniki na taras – czy taki mebel sprawdzi się w strefie odpoczynku?

Wypoczynek na świeżym powietrzu przynosi nam same profity – nie tylko relaksujemy się i ładujemy wewnętrzne akumulatory, ale też dotleniamy organizm, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Nie trzeba wiele, aby przydomową przestrzeń przeobrazić w takie miejsce wypoczynkowe. Niewielkie ogród czy balkon nie są przeszkodą, aby móc odpoczywać w pełni słońca i korzystać z pięknej pogody!

 

Jakie meble tarasowe wybrać?

Wybór eleganckich mebli tarasowych może okazać się dzisiaj problematyczny – w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy setki kolekcji, które urzekną nas wyglądem, estetyką czy kolorem. W czasie szukania konkretnych mebli powinniśmy być jednak świadomi, że to nie wygląd jest najważniejszy. Aby meble mogły cieszyć nasze oczy jak najdłużej konieczne jest zadbanie o to, aby były one wykonane z tworzyw wysokiej jakości. Obecnie zdecydowana większość mebli posiada aluminiowe stelaże, które odznaczają się niewielką wagą, co finalnie wpływa również na wagę mebla.

Jakie materiały wierzchnie wykorzystywane są w przypadku mebli ogrodowych? Przede wszystkim warto wymienić technorattan, którego nie trzeba Polakom przedstawiać. Meble technorattanowe to interesująca propozycja dla osób ceniących klasyczny design, jak również wysoką odporność na uszkodzenia. Technorattan odznacza się nieporowatą strukturą, przez co ani brud, ani wilgoć nie wnikają do wnętrza.

 

Jakie elementy kolekcji wybierać?

W przypadku obszernych tarasów największym zainteresowaniem cieszy się narożnik na taras – narożniki są dostępne w wersji technorattanowej, jak również z wygodnymi poduszkami i tapicerowanymi siedziskami. Narożnik wystarczy uzupełnić stolikiem, aby móc wygodnie przyjmować gości. Wiele osób decyduje się na mniejsze komplety, składając się ze stolika kawowego oraz kilku foteli lub krzeseł.

 

 

Dudek@e-oko.com