Najważniejsze informacje o wybielaniu zębów – dentysta radzi

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej w ostatnich latach. Istnieją różne metody wybielania, niektóre z nich dają widoczne efekty już po pierwszym zabiegu, inne natomiast wymagają nieco więcej cierpliwości. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o wybielaniu zębów oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów

Wybielanie zębów – metody dostępne w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Już dawno przestał być to zabieg dostępny jedynie dla gwiazd. Z tego względu na rynku dostępnych jest coraz więcej specyfików – żeli, past czy płynów – jednak tego rodzaju środki mają działanie rozjaśniające. Pasty tzw. wybielające, tak naprawdę są w stanie jedynie nieznacznie rozjaśnić zęby. Co więcej, stosowanie takich środków (szczególnie, gdy są to produkty nowe na rynku, niesprawdzone), może bardzo zaszkodzić zębom.

Najbezpieczniejszą decyzją będzie podjęcie wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Tam do wyboru mamy dwie profesjonalne metody:

 • Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów przy użyciu lampy jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod. Jeden zabieg trwa od około 30 do 60 min. U wielu pacjentów, zadowalające efekty osiągane są już po pierwszym zabiegu. – mówi dentysta Katowice, specjalista z CS ATRIA w Chorzowie. Wybielanie zębów lampą Beyond umożliwia uzyskanie zębów bielszych o od 5-14 tonów. Przy stosowaniu się do zaleceń po zabiegu, jego efekt może utrzymać się nawet kilka lat.

 • Wybielanie zębów metodą nakładkową

Wybielanie metodą nakładkową polega na samodzielnym stosowaniu przez pacjenta nakładek, przygotowanych przez dentystę. Nakładki tworzony są indywidualnie dla każdego pacjenta, dzięki czemu są idealnie dopasowane do kształtu szczęki. Pacjent nakłada na nakładki specjalistyczny środek w zaleconej ilości i nosi nakładki przez określony czas. Metoda ta daje bardzo dobre efekty, jednak osiąganie ich tra kilka tygodni, czyli znacznie dłużej niż w przypadku lampy Beyond.

Najczęściej zadawane pytania dot. wybielania zębów

 1. Czy wybielanie zębów szkodzi zdrowiu lub zębom?
  Nie, pod warunkiem, że jest wykonywane pod okiem specjalisty. Wybielanie metodami wspomnianymi wcześniej w artykule, takimi jak lampa Beyond czy metoda nakładkowa, jest całkowicie bezpieczne dla pacjentów.
 2. Czy wybielanie zębów boli?
  Nie, zabieg wybielania jest bezbolesny. Niektórzy pacjenci mogą jednak odczuwać do 24h po zabiegu nadwrażliwość zębów. Uczucie to jednak szybko mija.
 3. Ile czasu utrzymuje się efekt wybielenia?
  Jeśli przestrzega się zaleceń po wybielaniu (tzw. biała dieta przed 24h po zabiegu) oraz dba się prawidłowo o higienę zębów, to efekty mogą utrzymać się nawet kilka lat.
 4. O ile bielsze będą zęby?
  Duży wpływ na stopień wybielenia zębów ma ich stan przed zabiegiem. Zazwyczaj możliwe jest wybielenie zębów od 5 do 14 tonów.

Dudek@e-oko.com

https://bombardirovka.com https://gallbladdersymptoms.org https://w-sumie.com.pl