Najczęstsze błędy podczas wybierania tuszu do rzęs

Tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk dla bardzo wielu kobiet. Niestety jednak jego wyboru dokonujemy dosyć po macoszemu, sugerując się tym, co usłyszałyśmy w reklamach, nie patrząc zaś na naszą urodę. Wydaje się nam bowiem, że hasła typu „pogrubiający”, „wydłużający” itp. to tylko puste slogany… W rzeczywistości zaś zazwyczaj pasuje do nas tylko kilka rodzajów tuszu, a my podczas wyboru popełniamy wiele błędów.

Błąd pierwszy – źle dobrany kolor tuszu do rzęs

Obecnie panuje prawdziwy boom na czarne turze do rzęs. Mówi się, że każda kobieta powinna mieć choć jedną czarną mascarę. Generalnie tak – jednak nie dla każdej kobiety jest to odpowiedni wybór na co dzień.

Warto rozejrzeć się dookoła i zobaczymy wiele innych odcieni, które lepiej wpasują się w naszą urodę. Posiadaczki bardzo jasnej cery i jasnej oprawy oczu mogą lepiej wyglądać w brązie. Ciemna karnacja predysponuje do odważniejszych barw tuszu. Z kolei klasyczny granat polecany jest osobom o chłodnej cerze.

Błąd drugi – źle dobrana szczoteczka

No właśnie – każda z nas doskonale się orientuje, że każdy tusz do rzęs posiada inną szczoteczkę. Czasem jest ona bardzo gęsta, innym razem wręcz przeciwnie – cienka. Może być także wygięta w łuk albo prosta.

To, jaką kupujemy szczoteczkę, przede wszystkim powinno być podyktowane wyglądem naturalnym naszych rzęs – czy są one krótkie, rzadkie, długie, gęste, wichrzące się, wygięte? Przykładowo szczoteczki o krótkim grzebieniu i prostej formie, pięknie wydłużają krótkie rzęsy, zaś te o grubym włosiu pasują raczej do gęstych rzęs.

Błąd trzeci – źle dobrany rodzaj tuszu

Czasami wydaje nam się, że najlepiej będzie, jak kupimy po prostu najbardziej trwały i najdroższy tusz do rzęs. W efekcie kupujemy wodoodporny, pogrubiający i wydłużający tusz, który nieraz okazuje się dla nas za ciężki i w efekcie bardzo szybko niszczy nam rzęsy.

Najpierw zatem należy dokładnie zastanowić się, jakie mamy rzęsy – czy są one naturalnie krótkie, długie itp. Następnie dobierzmy taki tusz, który właśnie podkreśli nasze zalety i ukryje niedoskonałości rzęs. Pamiętajmy, że tusz wodoodporny ma sens wtedy, kiedy jesteśmy wystawione na złą pogodę albo np. na basenie. W innych przypadkach na co dzień, może on być za mocny.

Tusz do rzęs kupisz na kosmetykizameryki.pl

Dudek@e-oko.com