Miernik lakieru do 200 zł

Zakup używanego auta nie jest prostym zadaniem. Łatwo zostać nabitym w butelkę przez nieuczciwego sprzedającego albo pośrednika. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

Zakup używanego auta – na co zwrócić uwagę?

Jednym z wielu elementów, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu (oprócz m.in. pracy silnika, stanu bieżnika opon czy przebiegu) jest stan blacharski samochodu. Zdarza się, że używane auta były malowane albo szpachlowane. Miernik grubości lakieru, znany także pod nazwą tester lakieru pozwoli ocenić stan nadwozia pojazdu.

Kilka słów o mierniku

Miernik lakieru mierzy grubość warstwy niemetalicznej (lakier, plastik, szpachla) na podłożu metalicznym (stal, stal ocynkowana, niektóre modele aluminium, plastik). Miernik wyposażony jest w element pomiarowy. Element ten może być umieszczony na obudowie miernika albo na przewodzie w sondzie – jego lokalizacja zależy od wersji.

Miernik lakieru do 200 zł

Rodzaje mierników

Na rynku dostępne są dwa rodzaje mierników – magnetyczny i elektroniczny. Podstawą funkcjonowania pierwszego z nich jest magnesowa końcówka. Jest mniej dokładny i tańszy od elektronicznego. Miernik elektroniczny działa w oparciu o ultradźwięki, jest dokładniejszy. Można stosować go na różnych rodzajach powierzchni – w przeciwności do miernika magnetycznego, który nadaje się tylko do powierzchni metalowych.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dokładność pomiaru, rodzaj i umieszczenie głowicy oraz rodzaj materiału, którego grubość mierzy tester lakieru.

Jak wybrać miernik lakieru do 200 zł?

Ceny tego typu sprzętu są uzależnione przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Profesjonalne będą kosztowały nawet kilka tysięcy. Jednak zakup miernika za kilkadziesiąt złotych też jest możliwy. Przykład stanowi elektroniczny miernik GL-8 występujący w różnych odmianach. Można kupić go już za około 150-160 zł. Ten model umożliwia dokonanie pomiaru na stali i aluminium. Wyposażony jest w sondę, która pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Posiada także pamięć, która pomieści 200 pomiarów.

Więcej o testerach lakieru przeczytasz na stronie Prodig-Tech

Dudek@e-oko.com

https://sseinc.org/wyjatkowe-meble-ogrodowe-co-wybrac/ http://yourpbc.org/czym-jest-opieka-naprzemienna/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/494-kuchnia-kremowa-nowoczesna