Mezoterapia igłowa – bomba witaminowa dla Twojej skóry

Medycyna estetyczna to dziś szereg zaawansowanych, a przy tym bezinwazyjnych lub mało inwazyjnych zabiegów, dzięki którym możemy poprawić swój wygląd, zadbać o sylwetkę, jak i o ciało, ale od wewnątrz. Jednym z zabiegów, który szybko zyskał na popularności jest mezoterapia igłowa. Iniekcje wykonywane z pomocą strzykawki i igły pozwalają dotrzeć w głąb skóry, bezpośrednio w wybrane miejsca. W ten sposób uzyskuje się znacznie lepszy efekt niż w przypadku innych metod bądź kosmetyków, które działają jedynie powierzchownie.

Do skóry właściwej dostarczany jest w trakcie iniekcji koktajl, z kwasu hialuronowego i substancji odżywczych. Są to witaminy, aminokwasy oraz mikroelementy czy też peptydy biomimetyczne. Iniekcja pozwala pokonać barierę naskórkową. Bezpośrednio do skóry właściwej docierają składniki aktywne, które są szybciej i lepiej wchłaniane. Uzyskuje się zatem znacznie lepszy efekt rewitalizacyjny. Ponadto iniekcje mogą obejmować substancje lecznicze.

Mezoterapia igłowa Gdańsk staje się zatem zabiegiem doskonałym, jeśli chcemy zafundować swojej skórze prawdziwą bombę witaminową, ale i wtedy, gdy zmagamy się z rozmaitymi problemami skórnymi. Podczas mezoterapii igłowej wykorzystywane są dwa mechanizmy działania. Pierwszy z nich to działania substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugi opiera się na efekcie ogniskowego gojenia skóry oraz samoregeneracji następującej po licznych wkłuciach.

Zabieg polega na podawaniu niewielkich dawek substancji odżywczych, w wybrane partie, najczęściej obejmujące twarz. Iniekcje wykonywane są dość gęsto, co około 1 cm. Powstaje mnóstwo małych grudek, w których zdeponowany zostaje preparat. Po kilkudziesięciu godzinach od wykonania zabiegu grudki znikają, a podany preparat jest już całkowicie wchłonięty. Dochodzi zatem do odżywienia, nawilżenia, regeneracji i rewitalizacji. Sam zabieg przynosi zatem efekt odmłodzenia i pożądanej regeneracji, a jednocześnie skupia się na profilaktyce i pozwala przez dłuższy czas zachować zdrową, promienną i gładką skórę.

Dudek@e-oko.com