Medycyna estetyczna – czy zabiegi spłycające zmarszczki są skuteczne?

O gładkiej i jędrnej skórze twarzy marzy każda kobieta. Niestety, z wiekiem elastyczność skóry spada, pojawiają się zmarszczki, a twarz wygląda na zmęczoną. Za ten stan rzeczy odpowiadają różnorodne czynniki. Najważniejszym jest jednak stały ubytek kwasu hialuronowego w naszym organizmie. Jak powstają zmarszczki? Jak z nimi skutecznie walczyć?

 

Zmarszczki – wynik działania wielu czynników

Głównymi powodami powstawania zmarszczek są odwodnienie skóry, mała ilość kwasu hialuronowego, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, nadmierne spożywanie alkoholu i palenie tytoniu. Bruzdy w skórze powstają ok. 25-30 roku życia, z wiekiem ich ilość wzrasta. Do niedawna przekonywano nas, że proces ten można zahamować, a nawet odwrócić poprzez stosowanie odpowiednich kremów. Dzisiaj wiemy, że preparaty drogeryjne działają wyłącznie powierzchniowo, przez co są nieskuteczne. Skuteczną metodą na spłycanie zmarszczek jest wykorzystanie możliwości, jakie daje medycyna estetyczna. Jak wyglądają takie zabiegi?

 

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Wśród zabiegów medycyny estetycznej spłycanie zmarszczek jest jednym z najpowszechniejszych. Specjaliści medycyny estetycznej zaproponują nam spłycanie zmarszczek mimicznych, marionetkowych, lwich, zmarszczek palacza. W czasie zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, którego zadaniem jest wypełnienie bruzd. Efekty zabiegu widoczne są od razu! Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako preparat do wypełniania i konturowania ust – o jego możliwościach przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

Czy przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska? Tak. W czasie wywiadu lekarskiego możliwe będzie wykluczenie wszelkich przeciwwskazań i poinformowanie lekarza o swoim stanie zdrowia.

Dudek@e-oko.com

https://powloki.com.pl/profesjonalne-spodnie-na-konia-warto/ http://study-abroad.pl/zimowe-buty-jezdzieckie/ https://cycnesa.org/z-milosci-do-jezdziectwa/