Meble kuchenne, czyli jak zaoszczędzić miejsce w kuchni

Mała kuchnia to bardzo duże wyzwanie dla projektanta lub osoby ją urządzającej. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by była ona praktyczniejsza i obszerniejsza wybierając odpowiednie meble kuchenne. Czym zatem kierować się przy ich wyborze? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi i porady poniżej.

Drzwiczki w meblach

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby ergonomicznie i urządzić kuchnię jest wybieranie mebli z niecodziennymi rozwiązaniami. Zamiast tych, w których drzwiczki otwierają się na zewnątrz, warto wybierać szafki z roletami otwieranymi jak drzwi garażowe. Dzikiej temu nie będziemy musieli przesuwać się przy otwieraniu drzwi. Warto do małych kuchni również wybierać meble, które mają wbudowany uchwyty do wewnątrz, a nie wystające na zewnątrz — np. mosiężne klamki. Na rynku istnieje również sporo składanych stołów, które możemy w trakcie przygotowywania posiłków składać jednym ruchem, a podczas kolacji czy obiadu otwierać. W małych kuchniach warto również wykorzystać meble kuchenne przeszklone, co optycznie powiększa całe pomieszczenie. Jasne barwy również będą działały pozytywnie na taki wizerunek.

Wykorzystaj meble do maksimum

Bardzo dobrym pomysłem, jest wykorzystanie przestrzeni w kuchni do maksimum. Jednym z najlepszych na to przykładów jest wąska — kilkunasto centymetrowa prosta połka, która ustawiona nad blatem i sięgająca do sufitu może pomieścić wiele rzeczy. 10 cm lub 15 cm odjęte od strony ściany z blatu nie będzie uciążliwe, a dzięki takiej półce zyskamy komfortowe miejsce do przechowywania drobnych akcesoriów.

 

 

 

Dudek@e-oko.com