Meble designerskie do salonu

Salon urządzony z klasą i z fantazją? Tak właśnie zaprezentuje się salon, w którym pojawią się meble designerskie. Przedmioty z duszą, niepowtarzalne i mające w sobie to coś nieuchwytnego, co decyduje o ich aurze. To meble, które bardzo często odnoszą się do sekretnego piękna przeszłości, do dawnych światów i do ich poetyckiej urody. To z drugiej strony także realizacje wkraczające na ścieżki futurystycznej estetyki, prezentujące się niczym kosmiczne obiekty. Jeśli marzy nam się nieszablonowa aranżacja salonowa, to postawmy na meble designerskie i postawmy takie właśnie wyjątkowe przedmioty w tym najbardziej reprezentacyjnym wnętrzu w domu.

Niezwykły salon z meblami designerskimi

Zasada, której współczesna estetyka pozostaje wierna, polega na oszczędności środków wyrazu. Mniej znaczy w tym przypadku więcej. Żeby salon prezentował się nieziemsko i zachwycał gości oraz domowników, wcale nie musimy zastawiać go meblościankami czy fotelami. Za pomocą mebli designerskich zaaranżujemy go jednym ruchem. Niekiedy jedna efektowna komoda lustrzana czy stolik industrialny w zupełności wystarczy, żeby osiągnąć prawdziwe mistrzostwo aranżacji salonowej.

Propozycje salonowych mebli designerskich

Jeśli salonowe meble designerskie, to przede wszystkim meble tapicerowane, które wyróżniają się na tle pozostałych formą, kolorystyką i zachęcają do interpretacji. Takie są fotele neobarokowe czy awangardowe (niemalże kosmiczne, a na pewno intrygujące) fotele-jaja oraz fotele-kule. Na uwagę zasługują też designerskie sofy, na przykład w dwóch intensywnych kolorach czy dekorowane nietypowym printem. Takie efektowne meble tapicerowane wystarczy już tylko zestawić ze skromnym regałem czy drewnianą komodą, żeby uzyskać z łatwością efekt oryginalności.

Dudek@e-oko.com

Meble kuchenne jasne Nowoczesna łazienka Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO