Masaż klasyczny kręgosłupa – podstawowe informacje

Siedząca praca przed komputerem, wiele stresów, odpowiedzialność, niska aktywność fizyczna – to wszystko zdecydowanie nie wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup. Często dolegliwości bólowe, spięte mięśni – to niestety codzienność wielu z nas. Co możemy zatem zrobić, aby jakoś temu zaradzić?

Masaż klasyczny – idealne remedium

Otóż przede wszystkim warto zainwestować w siebie. Oczywiście znakomitym pomysłem jest zwiększenie aktywności fizycznej, odpoczynek oraz krótsze przesiadywanie przed komputerem. Jednak na pewno naszym mięśniom pomoże też masaż klasyczny kręgosłupa. Na czym on polega?

Otóż jest to masaż mający na celu złagodzenie bólów pleców, karku, mięśni. To jednak nie wszystko. Masaż klasyczny doskonale bowiem rozgrzewa mięśnie, przygotowując je do wysiłku. Ponadto korzyścią z tego masażu usuwanie toksyn, rozprowadzanie składników odżywczych po organizmie, ujędrnienie skóry. Masaż klasyczny także bardzo dobrze działa na nerwice, stany lękowe itp.

Zabieg masażu klasycznego

Jak zaś wygląda sam zabieg? Kto go wykonuje? Otóż warto podkreślić, że uprawnieni są do tego tylko masażyści, fizjoterapeuci albo osoby, które skończyły stosowne kursy. Warto zatem zapytać wcześniej o kompetencje osoby, która będzie nam wykonywała masaż. Niestety wykonany on przez kogoś niezaznajomionego z techniką nie tylko nie pomoże, ale i może zaszkodzić.

Sam zabieg trwa około godziny. Często połączony jest od razu z aromaterapią albo z muzykoterapią. Co ważne – generalnie jest to zabieg bardzo przyjemny, szybko poczujemy rozluźnienie wielu mięśni. Jednak wiadomo – czasami rozmasowywanie skurczonych bardzo mięśni nie będzie bezbolesne…

Gabinety masażu klasycznego

Jak zatem widać – można wymienić naprawdę wiele zalet zabiegu masażu klasycznego. A czy są w zasadzie jakieś przeciwwskazania? Oczywiście, że tak. Na pewno wymienić tutaj trzeba : ciążę, menstruację, gorączkę, żylaki, krwiaki, naczyniaki, duże zmiany skórne, choroba nowotworowa, zaawansowana osteoporoza, świeże złamanie. Generalnie jednak jeśli coś nam dolega to warto powiedzieć o ty masażyście a on oceni czy można wykonać u nas masaż czy może potrzebna jest jakaś modyfikacja.

W jaki sposób zaś możemy znaleźć najlepszy gabinet? Warto na pewno podpytać znajomych i rodzinę. Ponadto dobrym źródłem informacji jest oczywiście Internet. Pamiętajmy tylko, aby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną – w końcu tu chodzi o nasze zdrowie!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

Dudek@e-oko.com

https://pmcrockland.com/w-jaki-sprzet-jezdziecki-nalezy-zainwestowac/ https://poochfest.org/toczek-do-jazdy-konnej-wygodny-kask-jezdziecki/ https://afterschoolspecialmusic.com/rewolucja-blockchain/