Lite drewno w sypialniach

Moda na lite drewno nie ustaje! Współcześnie producenci i projektanci proponują potencjalnym klientom meble z litego drewna, których wygląd i funkcjonalność zachwyca. Jaki tworzywem jest lite drewno? Jak jest pozyskiwane? Jakie produkty z litego drewna kupowane są obecnie najczęściej?

 

Dlaczego warto kupować meble z litego drewna?

Lite drewno jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia – to jego największa zaleta. Wysoka gęstość litego drewna sprawia, że materiał ten doskonale sprawdza się w naszych domach. Tworzywo jest odporne na ścieranie, wnikanie brudu, zarysowania, zmianę koloru. Odpowiednio dobrane i zaimpregnowane lite drewno będzie cieszyło nasze oczy przez dekady!

Skąd pozyskiwane jest lite drewno? W Polsce wykorzystywane jest drewno sosen, buków i dębów. Możliwe jest wykonanie mebla z innego gatunku drewna, jednak zazwyczaj jest to opcja na zamówienie i zajmuje znacznie więcej czasu. Drewno początkowo jest selekcjonowane: odrzucane są bele posiadające sęki i skazy. Kolejno drewno jest transportowane do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po usunięciu wilgoci możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich. Meble zbite mogą być również impregnowane na życzenie klienta lakierami lub bejcami.

 

Dlaczego moda na lite drewno wraca?

Przede wszystkim wynika to z faktu, że klienci oczekują wyższej jakości. Dość mamy już mebli, które po 2-3 latach użytkowania będą do wyrzucenia. Zamiast nich wolimy dopłacić i cieszyć się pięknym dodatkiem przez szereg lat. W przypadku mebli drewnianych marki takie jak notodo.pl zaproponują nam eleganckie i funkcjonalne łóżka, toaletki, niewielkie szafki nocne oraz szafy i komody. Wiele z nich dostępnych jest w formie kompletów. Meble drewniane to świetna inwestycja oraz estetyczny dodatek, który odmieni wygląd naszych domowych wnętrz.

Dudek@e-oko.com

https://qlime-project.org/czy-oplaca-sie-inwestowac-w-ethereum/ https://vinnvinn.org/swiatowe-standardy-w-przedsiebiorstwach/ https://bdswebwizard.com/czym-jest-czaprak/