Liposukcja – wskazania do zabiegu i rekonwalescencja

Większość kobiet marzy o szczupłej i smukłej sylwetce. Nie każdy jednak ma indywidualne predyspozycje do bycia osobą smukłą – wówczas pomocna może okazać się coraz popularniejsza liposukcja. Co daje ten zabieg oraz w jaki sposób należy o siebie dbać po jego przeprowadzeniu, by móc cieszyć się efektami możliwie najdłużej?

Co to jest liposukcja?

Liposukcja jest jednym z zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawę wyglądu osoby, która mu się poddaje. Liposukcja często jest nazywana także odsysaniem tłuszczu. W czasie zabiegu lekarz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsca wskazanego przez pacjenta – do najczęściej poprawianych partii ciała należą: pośladki, uda, biodra, brzuch, a także ramiona.

Sporo osób chcących zdecydować się na odsysanie tłuszczu sądzi, że już w kilka dni po zabiegu będzie można cieszyć się wymarzoną figurą. Okazuje się jednak, że po odsysaniu tłuszczu konieczna jest rekonwalescencja, podczas której nosi się specjalną odzież po liposukcji.

Odzież po liposukcji – dlaczego trzeba ją nosić?

Mimo że efekty zabiegu są widoczne natychmiast po jego wykonaniu, nie utrzymają się one długo jeśli pacjent odpowiednio o siebie nie zadba. Bezpośrednio po zabiegu należy nosić odzież po liposukcji, czyli specjalną bieliznę uciskową. Jest to ważne szczególnie przez pierwszą dobę po przeprowadzeniu liposukcji (wówczas bieliznę należy nosić bez przerwy), choć tę specjalistyczną odzież należy nosić przez kolejnych kilka miesięcy po zabiegu (w tym czasie można sobie pozwolić na krótkie przerwy).

Wiele osób może zdawać sobie pytanie dlaczego noszenie odzieży po liposukcji jest takie ważne. Otóż to właśnie dzięki niej można odpowiednio wymodelować sylwetkę, ponadto bielizna pomaga w uniknięciu powstania krwiaków, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, lecz mogą być również dosyć bolesne. Dodatkowymi korzyściami płynącymi z noszenia bielizny uciskowej są: poprawa napięcia skóry, a także zapobieganie powstawaniu blizn. Jak widać noszenie odzieży po liposukcji jest po prostu konieczne.

Dudek@e-oko.com