Ławowe czy płytowe fundamenty pod prefabrykowane ściany betonowe?

Prefabrykaty betonowe bardzo znacząco skracają czas budowy, dzięki czemu nawet w kilka dni można doprowadzić budowę do stanu surowego. Osoby, które chcą skorzystać z prefabrykatów powinny dowiedzieć się w pierwszej kolejności jak prawidłowo wykonać konstrukcje fundamentów, aby wykorzystać w 100% potencjał prefabrykowanych ścian betonowych.

Ławowe czy płytowe fundamenty pod prefabrykowane ściany betonowe?

Osoby, które budują dom z prefabrykatów muszą pamiętać o tym, że całkowicie zmieniają się zasady montażu wielu elementów konstrukcyjnych. W chwili obecnej zdecydowanie najważniejszym elementem konstrukcyjnym domów są fundamenty. Obecnie pod prefabrykowane ściany betonowe wykonuje się fundamenty płytowe, ale nie można zapominać o tym, że istnieje także możliwość wykorzystania fundamentów ławowych, które mają swoje zalety.

Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być uzależniony przede wszystkim od zastosowanej technologii oraz od warunków gruntowych, jakie mamy na działce. Warto wspomnieć również i o tym, że tradycyjne fundamenty, które są wnoszona na wybetonowanych ławach, również mogą być wykonane z gotowych prefabrykatów betonowych, dzięki czemu jeszcze bardziej przyśpieszy się czas budowy. Montaż gotowych bloków betonowych dobrej ekipie może zająć nawet jeden dzień. Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa prefabrykatów, muszą pamiętać jednak o tym, że zbrojenie ścian fundamentowych musi zostać odpowiednio dostosowane nie tylko do obliczeń statycznych, ale również projektu domu.

Konstrukcje ścian prefabrykowanych

Prefabrykowane ściany betonowe pozwalają zaoszczędzić sporo powierzchni we wnętrzu domu, dlatego też wiele osób decyduje się skorzystać właśnie z tej technologii budownictwa. Tradycyjne ściany z ceramicznych pustaków przeważnie mają około 24cm grubości. Nowoczesne prefabrykowane ściany betonowe pozwalają zmniejszyć ten wymiar nawet do 15cm. Ściany poddasza mogą mieć 12cm, a ściany działowe jedynie 10cm. Osoby, które mają małą powierzchnię na wybudowanie domu i chcą wszelkimi możliwymi sposobami zwiększyć powierzchnię użytkową swojego domu, powinny bardzo poważnie zastanowić się nad prefabrykowanymi ścianami betonowymi.

Prefabrykowane ściany betonowe Fabud bardzo często zbrojone są stalową siatką, dzięki czemu charakteryzują się niesamowitą wytrzymałością i solidnością. Z boków bloku betonowego wystają zazwyczaj specjalne strzemiona, w które można włożyć pręty zbrojeniowe. Głównym zadaniem prętów jest oczywiście zapobieganie rozsuwania się poszczególnych elementów. Aby dodatkowo wzmocnić spójność całej konstrukcji, wszystkie narożniki zalewa się betonem klasy C20/25.

Dudek@e-oko.com

ogrodowe dekoracje dodatki tarasowe spa jacuzzi ogrodowe