Lampy

Oświetlenie w domu to jeden z kluczowych punktów, o których należy pomyśleć w czasie aranżacji. Punkty świetlne potrafią odmienić przestrzeń. Poza funkcją użytkową mogą też być stylowym, modnym dodatkiem, który będzie odznaczał się na tle innych dekoracji we wnętrzu.

Oświetlenie kuchenne – co wybrać?

Jeśli mieszkamy w stosunkowo małej przestrzeni i nie mamy osobno jadalni i kuchni, a jedno pomieszczenie, to kuchnia pełni wtedy wiele funkcji, to znaczy: roboczą, gdzie przygotowuje się posiłki i tę scalającą rodzinę, ponieważ znajduje się w niej stół. Nad stołem właśnie powinno znajdować się w kuchni oświetlenie centralne, główne. Stylowe lampy wiszące, które układają się w rządek wyglądają ładnie i modnie, coraz częściej można zauważyć takie rozwiązania w nowoczesnych mieszkaniach. Poza oświetleniem głównym, w kuchni powinno też znaleźć się oświetlenie w obszarze roboczym – mogą to być lampki halogenowe lub ledowe, dzięki którym łatwiej będzie przygotowywać posiłki. Stylowe lampy znajdujące się nad stołem mogą być zachowane w klasycznym stylu, ale mogą także być w żywym, odróżniającym się od całości kolorze, i przyciągać uwagę.

Kinkiety stylowe – gdzie je umieścić?

Lampy przyścienne, czyli tak zwane kinkiety świetnie sprawdzają się jako dodatkowe źródło światła. Znajdą swoje zastosowanie na przykład na wąskich korytarzach, optycznie powiększając pomieszczenie i stwarzając je nieco bardziej kameralnym. Kinkiety też idealnie sprawdzą się w garderobie czy obok lustra. Kinkiety stylowe można też potraktować jako modny, ciekawy element dekoracyjny, wybierając nieco mniej oczywiste formy czy materiały lamp przyściennych.

Tajemniczy ogród – gra świateł

Jeśli chcemy stworzyć ogród w stylu vintage, warto zastosować w nim lampy ogrodowe retro, które są celowo, fabrycznie postarzane, aby upodobnić się do prawdziwych, starszych lamp. Taka faktura będzie idealnie współgrać z zestawem w postaci stolika i krzeseł, których ramy wykonane są z mosiężnych ram zaplecionych w różne wzory (na przykład motyw rozety). Dodatkowo, lampy ogrodowe retro mogą też być w małych rozmiarach tak, by można było je ustawić wzdłuż kamiennej ścieżki – nocą taki widom będzie prezentował się wyjątkowo.

Dudek@e-oko.com

Białe meble do łazienki https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/88-meble-w-stylu-angielskim